Lechici w reprezentacjach- podsumowanie

Na październikowe zgrupowa­nia kadry powołany­ch zostało aż dziesię­ciu zawod­ników z pier­wsze­go zespołu mis­trzów Pol­ski. Najmłod­si grali w meczach towarzys­kich, a star­si wal­czyli o awans na wielkie turnieje. Bezpośred­ni awans wywal­czył jedynie Karol Linet­ty. W barażach zagra­ją Węgrzy- Kadar i Lovren­ci­cs, oraz Boś­ni­a­cy z powoły­wanym Buriciem.

Karol Linet­ty– zagrał dopiero w drugim spotka­niu reprezen­tacji Pol­ski. Dłu­go wyczeki­wany wys­tęp Linet­te­go nad­szedł w meczu z Irlandią, gdzie roze­grał całkiem niezłe zawody. Miał spory udzi­ał przy drugiej bram­ce Polaków, dzięki której wywal­czyliśmy bezpośred­ni awans na mis­tr­zost­wa Europy, które odbędą się we Francji w przyszłym roku.

Tomasz Kędzio­ra, Daw­id Kow­nacki, Dar­iusz Formel­la —  Najmłod­si lechi­ci wys­tąpili w meczach towarzys­kich prze­ci­wko Izraelowi i Rumu­nii. Pol­ska młodzieżówka najpierw wygrała w czwartek z Izraelem (3:1 w Lublin­ie), a następ­nie zremisowała bezbramkowo z Rumu­nią. Kędzio­ra, jako kap­i­tan reprezen­tacji Pol­ski do lat 21 zagrał w obu spotka­ni­ach w pełnym wymi­arze cza­sowym. Daw­id Kow­nacki wszedł na boisko w meczu z Izraelem na 23 min­u­ty przed końcem, by z Rumu­nią roze­grać już pełne spotkanie. Dar­iusz Formel­la nato­mi­ast w obu meczach wchodz­ił z ławki. Zagrał w sum­ie przez 33 min­u­ty- 18 min­ut z Izraelem i 25 z Rumu­nią.

Tamas Kadar, Ger­go Lovrenc­sics - Węgrzy z lechi­ta­mi w składzie zagrali dwa spotka­nia w ramach grupy F elim­i­nacji do Euro2016. Madziarowie zwyciężyli 2:1 z Wys­pami Owczymi, ale w drugim spota­niu prze­grali z Grecją (4:3) i o awans powal­czą jeszcze w barażach. Kadar pier­wsze spotkanie elim­i­na­cyjne prze­ci­wko Wyspom Owczym  roze­grał w całoś­ci i popisał się asys­tą przy wyrównu­ją­cym golu Daniela Bode. W drugim meczu z Grecją również zagrał w pełnym wymi­arze cza­sowym, nato­mi­ast drugi z lechitów — Lovrenc­sics prze­siedzi­ał ten mecz na ław­ce. Z Grecją zagrał już 62 min­u­ty i zdobył nawet jed­ną z bramek.

gergo lovrencsics

Paulus Ara­ju­uri, Kasper Hamalainen - Mimo braku awan­su na turniej fińs­cy lechi­ci mogą być szczęśli­wi. Reprezen­tac­ja Fin­landii dwukrot­nie zremisowała  (z Rumu­nią i Irlandią) i zajęła czwarte miejsce w grupie. Paulus Ara­ju­uri roze­grał oba mecze od początku do koń­ca, a także zdobył bramkę dla swo­jej reprezen­tacji po asyś­cie Kaspra Hamalaine­na. Fiński pomoc­nik zagrał w tych dwóch meczach w sum­ie pon­ad pół godziny.

Jas­min Burić - Jego reprezen­tac­ja Bośni i Harce­gowiny zakończyła elim­i­nac­je na trze­ciej pozy­cji, więc zagra w barażach. Lechi­ta powołany na mecz z Wal­ią (2:0) i Cyprem (3:2) w obu spotka­ni­ach nie zmieś­cił się w kadrze mec­zowej.

Keb­ba Ceesay — Jako jedyny z powoły­wany­ch lechitów grał poza Europą. Reprezen­tac­ja Gam­bii z Ceesayem w składzie odpadła z walki o Mundi­al w Rosji. Wys­tępu­ją­cy w kadrze na pozy­cji stop­era lechi­ta zagrał kom­plet min­ut. Gam­bia zremisowała 1:1 z Namibią w pier­wszym meczu, lecz w rewanżu poległa już 2:1.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress