Bramkostrzelny Lech, czyli gole zdobyte i stracone

Spotkanie z Piastem Gli­wice moc­no popraw­iło doty­chcza­sowy dorobek bramkowy Lecha Poz­nań. Ten mecz poz­wolił nie tylko popraw­ić liczbę zdoby­tych goli, ale również zachować najm­niejszą liczbę stra­conych.

Moż­na powiedzieć, że piłkarze Lecha Poz­nań po sied­miu ligowych meczach mają najskuteczniejszą lin­ię defen­sy­wy. W doty­chczas roze­granych meczach podopieczni Mar­iusza Ruma­ka stra­cili jedynie cztery bram­ki. To najlep­szy wynik w Ekstrak­lasie.

Czwarte miejsce, z dorobkiem dwu­nas­tu bramek, „Kole­jorz” zaj­mu­je z kolei w zestaw­ie­niu na najskuteczniejszą drużynę ligi. W tej statystyce lep­sze są zespoły Legii Warsza­wa (16), Górnik Zabrze (13) i Polo­nia Warsza­wa (13).

Wszys­tkie z tych drużyn w swoich kadrach mają skutecznych zawod­ników. Prowadzą­cy w klasy­fikacji strzel­ców Arka­diusz Milik jest piłkarzem Górni­ka Zabrze. Dalej w klasy­fikacji zna­j­du­ją się Dani­jel Ljubo­ja i Marek Saganows­ki z Legii Warsza­wa, Bar­tosz Ślusars­ki z Lecha Poz­nań, Paweł Wszołek z Polonii Warsza­wa i Arka­diusz Piech z Ruchu Chorzów, który zdobył aż cztery z sied­miu goli swo­jego zespołu.

W meczach z udzi­ałem Lecha padło do tej pory 16 bramek. Najm­niej goli oglą­dali kibice Jagiel­lonii — jedynie 13. Najwięcej Legii, aż 23. W meczach jedynie czterech drużyn padło mniej goli — GKS-u Bełchatów (15), Jagiel­lonii (13), Korony (15), Lechia (15).

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress