Bruk-Bet — Lech: Pewne zwycięstwo w Niecieczy i Kolejorz zrównuje się punktami z Jagiellonią!

W 32. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy podopieczni Nenada Bjel­i­cy zmierzyli się na wyjeździe z Bruk-Betem Ter­mal­icą Nieciecza. Lechi­ci pewnie pokon­ali pop­u­larne “Słoniki” 3:0. Na listę strzel­ców wpisy­wali się Mihai Radut, Radosław Majew­ski oraz z trafie­niem samobójczym napast­nik gospo­darzy Vladimir Gutkovskis.

Pier­wsze min­u­ty niedziel­ne­go poje­dynku pomiędzy tymi dwoma ekipami prze­b­ie­gały w spoko­jnym tem­pie. Kole­jorz powoli prze­j­mował kon­trolę nad grą. Udało mu się to udoku­men­tować w 15. min­u­cie za sprawą gola strzelone­go przez Miha­ia Radu­ta. Po długim wybi­ciu piłki przez Matusa Put­nock­iego Rumun zebrał fut­bolówkę wybitą głową przez defen­sorów gospo­darzy, po czym popędz­ił środ­kiem boiska i ład­nym strza­łem po ziemi wyprowadz­ił Lecha na prowadze­nie. Chwilę później na listę strzel­ców mógł się wpisać Maciej Wilusz, lecz w doskon­ałej sytu­acji jego strzał głową mus­nął tylko boczną siatkę braki strzeżonej przez Dar­iusza Trelę. W dal­szej fazie spotka­nia obraz gry nie uległ zmi­an­ie — lechi­ci kon­trolowali prze­bieg wydarzeń na boisku oraz spoko­jnie prowadzili grę. Ter­mal­i­ca pomi­mo wielu prób nie była w stanie sfor­sować poz­nańskiej defen­sy­wy. Do koń­ca pier­wszej częś­ci spotka­nia wynik się nie zmienił i Lech schodz­ił do szat­ni z jed­no­bramkowym prowadze­niem.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bez zmi­an per­son­al­ny­ch w składzie. Na muraw­ie nie dzi­ało się zbyt wiele. Kole­jorz jedyne zagroże­nie spowodował za sprawą Volodymyra Kostevy­cha, który to cel­nie uderzał z rzu­tu wol­ne­go. Dopiero w 70. min­u­cie Lechowi udało się pod­wyższyć prowadze­nie. Po dośrod­kowa­niu z rzu­tu rożne­go we włas­nym polu karnym niefor­tun­nie inter­we­niował napast­nik Bruk-Betu Gutkovskis. Duży udzi­ał przy tej bram­ce miał także Marcin Robak. Lechi­ci pos­zli za ciosem i dwie min­u­ty później prowadzili już 3:0. Tym razem dobrze pokazał się w polu karnym wprowad­zony na boisko chwilę wcześniej Paweł Tom­czyk. Wychowanek Akademii Lecha Poz­nań uderzył w ostre­go kąta na bramkę Tre­li, jed­nak golkiper gospo­darzy nie zła­pał fut­bolówki i wybił ją przed siebie. Dopadł do niej Radosław Majew­ski, który płaskim strza­łem z odległoś­ci pię­ciu metrów wpisał się na listę strzel­ców. W ostat­niej min­u­cie pod­sta­wowe­go cza­su gry doskon­ałą sytu­ację bramkową miał także Tymo­teusz Puchacz, jed­nak prze­grał on ten poje­dynek z Dar­iuszem Trelą. Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie i lechi­ci wraca­ją do Poz­na­nia z kom­pletem punk­tów!

Bruk-Bet Ter­mal­i­ca Nieciecza — Lech Poz­nań 0:3 (0:1)

Bramki: 15. Radut, 70. Gutkovskis (trafie­nie samobójcze), 73. Majew­ski

Żółte kartki: 25. Gutkovskis

Bruk-Bet Ter­mal­i­ca Nieciecza: Tre­la — Fryc, Putivt­sev, Osyra, Zia­jka — Jovanović, Miković (67.Guba) — Ple­va (26. Mis­ak), Babi­arz, Ste­fanik — Gutkovskis

Lech Poz­nań: Put­nocky — Kędzio­ra, Bednarek, Wilusz (80. Puchacz), Kostevy­ch — Trałka, Gajos — Makuszewski, Radut, Pawłowski (59. Majew­ski)- Robak (71. Tom­czyk)

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress