Dinamo Zagrzeb wygrało Lech Cup. Gospodarze ostatni

Po zaciętej walce w finale w rzu­tach karnych Dinamo Zagrzeb pokon­ało Borus­się Dort­mund i zostało zwycięzcą tegorocznej edy­cji Lech Cup. Trze­cie miejsce zdobyła FC Barcelona wysoko pokonu­jąc Chelsea Lon­dyn. Młodzi Lechi­ci zajęli ostat­nie, 10 miejsce w turnieju.

Wybrana została także najlep­sza piąt­ka turnieju, wśród których znaleźli się Nathan Broome z Man­ches­teru City, Ruben Prov­i­dence z PSG, Jonathan Kyere­mateng z BVB, Paul Ansah z Chelsea oraz Anto­nio Marin z Dinamo Zagrzeb. Królem strzel­ców,  z 16 bramka­mi na kon­cie, został Rodri­go Simoes ze Sportin­gu Lizbona.

- W tym roku zaprosil­iśmy do Poz­na­nia elitę akademii piłkars­kich świa­ta i miało to potwierdze­nie w tym co dzi­ało się na boisku. Mecze stały na bard­zo wysokim poziomie, a młodzi zawod­ni­cy już dziś zach­wyca­ją umiejęt­noś­ci­a­mi tech­niczny­mi, w związku z czym jestem przeko­nany, że już za kil­ka lat będziemy ich oglą­dać w Lidze Mis­trzów – mówi Krzysztof Rutkows­ki, dyrek­tor turnieju Lech Cup 2012.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress