DWL: Kibole postrzelali w Brzeźnie

Kibole Lecha wygrali z Mara­tończykiem Brzeźno 4:0 i zbliżyli się do prowadzącej Con­cordii Murowana Gośli­na na jeden punkt. Mecz lid­era z KS Gniezno został przełożony na 1 maja, ponieważ na boisku w Gnieźnie odby­wa­ją się mis­tr­zost­wa europy w rug­by.

Zawod­ni­cy Wiary Lecha mieli w pamię­ci bard­zo trud­ny mecz, który jesienią roze­grali z Mara­tończykiem. Wów­czas gola na wagę trzech punk­tów zdobyli dopiero w 93. min­u­cie po rzu­cie karnym.

Tym razem było dużo łatwiej, choć do gospo­darze jako pier­wsi zagrozili bram­ce, ale strza­łz rzu­tu wol­nego na korner sparował Sała­ta. Później jed­nak do gło­su dos­zli Lechi­ci. W 7. min­u­cie podanie Nowa­ka wyko­rzys­tała Szer­szeń, który uderze­niem od słup­ka pokon­ał bramkarza Mara­tończy­ka.

Kibole prze­ważali, stwarza­li sobie sytu­ację, ale brakowało dokład­noś­ci pod bramką. Na szczęś­cie jeszcze przed prz­er­wą udało im się zdobyć drugą bramkę. Przed polem karnym nieprzepisowo pow­strzymy­wany był Woj­ciechows­ki, a bezpośred­nio z rzu­tu wol­nego na 2:0 pod­wyższył Szer­szeń.

Po prz­er­wie nadal lep­si byli zawod­ni­cy Wiary. Trzy min­u­ty po wznowie­niu gry Pawlaczyk wrzu­cił piłkę w pole karne, a Szulerow­icz uderze­niem z pier­wszej pił­ki pokon­ał golkipera gospo­darzy. Wynik spotka­nia ustal­ił Łaszyńs­ki, dla którego gol w dzisiejszym mecz był pre­mierowym w Niebiesko-Białych barwach.

MARATOŃCZYK BRZEŹNO — K.K.S. WIARA LECHA 0:4
BRAMKI: ‘7, ‘41Szerszeń, ‘48 Szulerow­icz, ‘60 Łaszyńs­ki
Żółte kart­ki: Cztery dla rywala
Czer­wona kart­ka: Za dwie żółte

DWL: Sała­ta — Nowak, Olaszczyk, Jankows­ki — Smu­ra, Łaszyńs­ki, Pawlaczyk, K. Woj­ciechows­ki — Szulerow­icz, Szer­szeń, Szen­feld

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress