DWL: Pewne zwycięstwo z Avią

KKS Wiara Lecha wygrała 4:2 z Avią Kamionki i nadal liczy się w wal­ce o czołowe lokaty w B-klasie. Bramki dla podopieczny­ch Dar­iusza Kus­to­nia dobyli Tabiszewski, Tym, Szen­feld i Mikułan, Dla Drużyny Wiary Lecha było to pier­wsze wyjaz­dowe zwycięst­wo od meczu w Gnieźnie.

Obie drużyny od początku spotka­nia starały się prze­jąć inic­jaty­wę. Żad­na z nich nie potrafiła jed­nak stworzyć sobie sytu­acji bramkowych. W 12. min­u­cie z szan­sę na poko­nanie bramkarza miał Szen­feld, który prz­erzu­cił piłkę nad bramkarzem, ale zbyt słabo, aby umieś­cić piłkę w siatce. To jed­nak gospo­darze objęli prowadze­nie w tym meczu, gdy niepo­zorne uderze­nie zza pola karne­go wylą­dowało w siatce obok bezrad­ne­go Salach­ny.

Chwilę później było już jed­nak 1:1. Woj­ciechowski świet­nie zagrał do wychodzące­go na wol­ne pole Tabiszewskiego, który uprzedz­ił bramkarza i doprowadz­ił do wyrów­na­nia. Cały czas jed­nak żad­na ze stron nie potrafiła prze­jął inic­jaty­wy. W 34. Min­u­cie bard­zo dobrze zachował się bramkarz Wiary Lecha, który po dośrod­kowa­niu z rzu­tu wol­ne­go ostat­niej chwili ura­tował swo­ją drużynę przed stratą bramki. To jed­nak Druży­na Wiary Lecha jeszcze przed prz­er­wą objęła prowadze­nie w tym meczu. Na uderze­nie z rzu­tu wol­ne­go zde­cy­dował się Tym i spraw­ił sporo prob­lemów bramkar­zowi, który dotknął piłki, ale nie uchronił swo­jej drużyny przed stratą bramki.

W drugiej połowie gra nie uległa zmi­an. Obie drużyny toczyły wyrów­naną grę i spotkanie mogło zakończyć się każdym wynikiem. Goś­cie jed­nak kon­sek­went­nie grali z kon­trataku i pod­wyższyli swo­je prowadze­nie. W 76. Min­u­cie Woj­ciechowski zagrał do wychodzące­go na wol­ne pole Szen­fel­da, a ten uderzył po krótkim rogu zdobył gola na 3:1. Chwilę później Tym w polu karnym faulował rywala, ale świet­nie inter­we­niował Salach­na.

Dwie min­u­ty później Wiara Lecha zdobyła kole­jną bramkę. W sytu­acji sam na sam sto­ickim spoko­jem popisał się Mikułan i pod­wyższył prowadze­nie. Gospo­darze nie zamierza­li rezyg­nować i na osiem min­ut przed końcem zdobyli drugą bramkę, gdy sytu­acje sam na sam wyko­rzys­tał jeden z rywali.

AVIA KAMIONKIKKS WIARA LECHA 2:4

BRAMKI: ‘15, ‘82 — ‘17 Tabiszewski, ‘45 Tym, ‘76 Szen­feld, ‘79 Mikułan

Żółte kartki: Adamski, Mikułan

WIARA LECHA: Salach­na – Nowak, Siejek, Olaszczyk, Tym – Wawrzy­ni­ak (46. Norek), Bąkowski, Adamski (59. Mikułan), Woj­ciechowski, Szen­feld (86. Śliśiński) – Tabiszewski (86. Piestrzyński)

Widzów: 350

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress