DWL: Przegrana z wyżej notowanym rywalem

DWL_Zloci (27)KKS Wiara Lecha prze­grała w swoim czwarty sparingu w okre­sie przy­go­towaw­czym z A-kla­sowymi rez­er­wami Polonii Śro­da Wielkopol­ska 4:7. Bramki dla Kiboli zdoby­wali Olaszczyk, Gór­czak (dwie) i jeden samobójczy.


Bard­zo dobrze spotkanie zaczęli goś­cie, którzy już w 3. min­u­cie wys­zli na prowadze­nie. Wiśniewski zde­cy­dował się na strzał sprzed pola karne­go i pokon­ał nasze­go bramkarza. Chwilę później do wyrów­na­nia doprowadz­ił Olaszczyk, który uderzył bezpośred­nio z rzu­tu wol­ne­go obok zaskoc­zone­go golkipera Polonii. Lechi­ci mogli wyjśc na prowadze­nie po bard­zo ład­nej akcji Wyki z Piestrzyńskim. Ten pier­wszy zagry­wał w pole karne do napast­nika Kiboli, który niez­nacznie minał się z piłką. To jed­nak rywale mieli znaczną przewagę na boisku, a główną tego zasługą była gra na boisku kilku zawod­ników z pier­wsze­go zespołu Polonii, który wys­tępu­je w III lidze.

Poloniś­ci grali kon­sek­went­nie i kwest­ią cza­su było tylko zdoby­cie przez nich bramki. Tę udało się zdobyć po stałym frag­men­cie gry, gdy dośrod­kowaną z rzu­tu rożne­go piłkę do bramki skierował Markiewicz. Jeszcze przed prz­er­wą rywale pod­wyższyli prowadze­nie. Kostecki wyko­rzys­tał błąd Wiary Lecha, prze­jął piłkę i znalazł się w dogod­nej sytu­acji do zdoby­cia trze­ciego gola, którą wyko­rzys­tał.

Tuż po wznowie­niu gry rez­er­wy Polonii zdobyły kole­jną bramkę. Świet­ne zagranie na pole karne Lechitów wyko­rzys­tał Markiewicz, który tym samym skom­ple­tował hat-tricka. Kilka min­ut później było już 6:1, gdy piłkę do włas­nej bramki skierował Makowski, który pod­czas inter­wencji doz­nał urazu stawku skokowe­go i czeka go dłuższa prz­er­wa w grze. Goś­cie z dużą łat­woś­cią stwarza­li sobie sytu­acje bramkowe. Kole­jną na gola zamienił Wiśniewski.

Kibole jed­nak nie zamierza­li rezyg­nować. Chwilę po stra­cie siód­mej bramki, drugą dla Wiary Lecha zdobył Gór­czak, którzy bard­zo dobrze zachował się po dośrod­kowa­niu z rzu­tu wol­ne­go i tę akcję zamienił na bramkę. Dwie min­u­ty później Poloniś­ci znów nie upil­nowali Gór­cza­ka, a ten po raz kole­jny pokon­ał bramkarza rywali. To nie był jed­nak koniec. Na dziesięć min­ut przed końcem spotka­nia Pawlak skierował piłkę do włas­nej bramki i ustal­ił wynik spotka­nia na 4:7.

KKS WIARA LECHAPOLONIA II ŚRODA WIELKOPOLSKA
BRAMKI: ‘9 Olaszczyk, ‘75, ‘77 Gór­czak, ‘81 sam — ‘3 Wiśniewski, ‘22, ‘32, ‘37 ‘49 Markow­icz, ‘54 Makowski (sam), ‘73 Wiśniewski

KKS: Sałata (46. Juchacz) — J.Makowski (55. Mosiądz), Olaszczyk, Siejek, Wyka — M.Wojciechowski (46. Wawrzy­ni­ak), K.Wojciechowski, Ślisiński (46. Nowak), Szen­feld — Mikułan (65. Gór­czak), Piestrzyński (55. Norek)

POLONIA: Reszka (46. Pietrzak), Matysi­ak, A. Pawlak, Oknin­ski, Warot, Bartkowiak (62. Sam­son), Kudła (50. Szcześ­ni­ak), Kostecki (70. Kusik), Wiśniewski, Ł. Czech (56. B. Pawlak, 85. Kostecki), Markiewicz (55. R. Czech).

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress