DWL: Udane zakończenie niezłej rundy

KKS Wiara Lecha wygrała w zaległym meczu pier­wszej grupy B-klasy z Bolą 06 Poz­nań 5:0. Bramki dla Lechitów zdoby­wali Tabiszewski (dwie), Adamski, Surowiec i Mikułan. Było to ostat­nie spotkanie rundy jesi­en­nej. Na kole­jne mecze kibice będą musieli czekać do wios­ny.

Podopieczni tren­era Dar­iusza Kus­to­nia od samego początku spotka­nia zdomi­nowali rywala, ale dłu­go czekali na klarowną sytu­ację do zdoby­cia bramki. Udało się w 23. min­u­cie spotka­nia, gdy lewą stroną boiska przedarł się Krzysztof Szen­feld i zagrał z wysokoś­ci linii bramkowej do niepil­nowane­go Woj­ciecha Tabiszewskiego, który z bliska umieś­cił piłkę w siatce. Kilka min­ut później na bramkę groźnie uderzał Irek Bąkowski, ale trafił jedynie w słu­pek.

Drużynie Wiary Lecha jeszcze przed prz­er­wą udało się pod­wyższyć prowadze­nie, kiedy w dogod­nej sytu­acji piłkę ze spoko­jem opanował Artur Adamski i z kilku metrów uderzył pod poprzeczką i Lechi­ci prowadzili już 2:0. Po prz­er­wie Niebiesko-Biali nadal prze­ważali na boisku. Efek­tem tej gry była kole­jną bramka. W 58. Min­u­cie spotka­nia w świet­nej sytu­acji znalazł się Wojtek Tabiszewski, jego uderze­nie pow­strzy­mał bramkarz, ale nie miał już najm­niejszy­ch szans przy strza­le Marci­na Surow­ca.

Chwilę później było już jed­nak 4:0, gdy Woj­ciech Tabiszewski cel­nym uderze­niem wykończył swo­ją indy­wid­u­al­ną akcję. Kopię akcji strzel­ca czwartej bramki sko­pi­ował kilka min­ut później Mikołaj Mikułan, który również strza­łem zakończył swo­ją indy­wid­u­al­ną akcję i ustal­ił wynik spotka­nia na 5:0. Lechi­ci, zwycięża­jąc w ostat­nim meczu rundy jesi­en­nej awan­sowali na pozy­cję wicelid­era. Czeka­ją jed­nak na wynik meczu Fary-Pelikan Żydowo, która jutro zmierzy się z Poz­nańską „Trzy­nastką” i w przy­pad­ku zdoby­cia punk­tów pogrom­cy KKS Wiary Lecha (wygrali w Żydowie 4:0 — przyp. red.) mogą ich wyprzedz­ić w tabeli.

KKS WIARA LECHABOLA 06 POZNAŃ 5:0

BRAMKI: ‘23, ‘61 Tabiszewski, ‘44 Adamski, ‘58 Surowiec, ‘79 Mikułan

KKS: Salachan — Nowak (81. Mosiądz), Olaszczyk, Kujawski (70. Żur­czak) — Mikułan, Siejek, Bąkowski (54. Surowiec) Ślisiński, Szen­feld — Adamski, Tabiszewski (59. Lenart)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress