DWL: Wyjazdowe zwycięstwo KKS Wiary Lecha

KKS Wiara Lecha wygrała w meczu 4. Kole­jki z KS Gniezno 2:1. Dla Drużyny Wiary Lecha było to pier­wsze, his­to­ryczne zwycięst­wo w meczu wyjaz­dowym. Bramki dla zespołu zdoby­wali Artur Adamski i Marcin Surowiec.

Spotkanie już od pier­wszy­ch min­ut odby­wało się pod dyk­tan­do KKS Wiary Lecha, która szy­bko zdomi­nowała swo­je­go rywala, nie pozwala­jąc mu na opuszcze­nie swo­jej połowy. Podopiecznym tren­era Dar­iusza Kus­to­nia ciężko jed­nak było zagroz­ić bram­ce gospo­darzy. Udało się to w 30. min­u­cie spotka­nia, kiedy akcję Woj­ciecha Tabiszewskiego, a dośrod­kowanie Mikoła­ja Mikułana cel­nym uderze­niem głową wykończył Artur Adamski, dzięki czemu Druży­na Wiary Lecha objęła prowadze­nie w meczu.

Po zdoby­ciu gola KKS Wiara Lecha kon­trolowała prze­bieg spotka­nia, a jeszcze przed gwiz­d­kiem kończą­cym pier­wszą część meczu mogła pod­wyższyć prowadze­nie, gdy świet­nie rywalom urwał się Michał Tym i z ostre­go kąta odd­ał kąśli­wy strzał. Ten z prob­le­mami obronił golkiper gospo­darzy.

W drugiej połowie goś­cie z cza­sem odd­awali pole gry KS Gniezno, które w 60. min­u­cie doprowadz­iło do wyrów­na­nia. Z pozoru niegroźny strzał głową spraw­ił sporo prob­lemów Jarosła­wowi Sała­cie, które­mu nie udało się prze­nieść fut­bolówki nad poprzeczką. Ta jedynie odbiła się od niej i wpadła do bramki.

Goś­cie już po wznowie­niu gry starali się ponown­ie przechylić sza­le zwycięst­wa na swo­ją korzyść. Już po chwili groźnie w pole karne wbie­gał Krzysztof Szen­feld, ale jego strzał z trudem udało się wybronić bramkar­zowi KS Gniezno. Kilka min­ut później golkiper gospo­darzy musi­ał już wyciągnąć piłkę z siatki po strza­le głową Marci­na Surow­ca.

Rywale KKS Wiary Lecha byli jed­nak zde­ter­mi­nowani do tego, aby doprowadz­ić cho­ci­aż do wyrów­na­nia. Podopieczni Dar­iusza Kus­to­nia coraz bardziej opadali z sił i sku­pi­ali się jedynie na bronie i poje­dynczy­ch kon­tratakach. Jeden z nich mógł zakończyć się bramką, gdy Michał Sta­chowiak urwał się swo­je­mu rywalowi, wpadł w pole karne i strzelił, lecz tylko z bramkarza. Po drugiej stron­ie boiska było równie ciekaw­ie. Dużo szczęś­cia miał Jarosław Sałata, który w kilku sytu­ac­jach wykazał się sto­ickim spoko­jem i pewnie inter­we­niował.

Piłkarze Wiary Lecha do ostat­niej sekundy nie byli pewnie zwycięst­wa, ponieważ jeszcze w dolic­zonym cza­sie gry pod ich bramką było spore zamieszanie. Na szczęś­cie udało się je opanować i DWL mogło świę­tować pier­wsze wyjaz­dowe zwycięst­wo.

KS Gniezno — KKS Wiara Lecha 1:2

Bramki: ‘60 Sałata (sam) — ‘30 Adamski, ‘68 Surowiec

Widzów: 900 (700 z Poz­na­nia)

KKS Wiara Lecha: Sałata — Nowak, Szlandrow­icz, Tym — Mikułan (70. Sta­chowiak), Olaszczyk (78. Ślisiński), Siejek, Woj­ciechowski, Szen­feld — Adamski (58. Surowiec), Tabiszewski (83. Piestrzyński)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress