Jagiellonia — Lech: Horror w Białymstoku — puchary jednak dla Lecha!

Punkt o 18 rozbrzmi­ał w Białym­stoku pier­wszy gwiz­dek sędziego Złotka. W 37. kole­jki Lot­to Ekstrak­lasy Kole­jorz zremisował 2:2 z Jagiel­lonią oraz zajął 3. miejsce w ligowej tabeli. 

Początkowe min­u­ty tego spotka­nia prze­b­ie­gały w spoko­jnym tem­pie. Widać było lekką przewagę gospo­darzy jed­nak nie miała ona swo­je­go potwierdzenia w postaci sytu­acji bramkowej. Lechit­om udało się wyjść na prowadze­nie w 11. min­u­cie. Doskon­ałym rajdem popisał się Maciej Makuszewski, po czym zgrał ją w oko­lice środ­ka pola karne­go gdzie odnalazł się Radosław Majew­ski i pewnym strza­łem po ziemi pokon­ał Mar­i­ana Kele­me­na. Chwilę pózniej Kole­jorz mógł pod­wyższyć prowadzenia za sprawą Maciej Wilusza, lecz jego uderze­nie z bliskiej odległoś­ci prz­ele­ci­ało pon­ad poprzeczką. W odpowiedzi próbował strze­lać Taras Romanchuk jed­nak jego uderze­nie z okolic 30 metra wyp­iąstkował na rzut rożny Matus Put­nocky. W 25. min­u­cie Kole­jorz mógł pod­wyższyć prowadze­nie za sprawą Marci­na Robaka — były napast­nik Pogo­ni jed­nak fatal­nie spudłował w sytu­acji sam na sam. W 39. min­u­cie udało się zdobyć drugą bramkę. Po doskon­ałej indy­wid­u­al­nej akcji Darko Jevti­cia zagrał on na wol­ne pole do Łukasza Trałki, a pomoc­nik Lecha w sytu­acji sam na sam — pomi­mo rykosze­tu — trafił do siatki. Pier­wsza połowa zakończyła się doskon­ałym wynikiem dla Kole­jorza.

Na drugą część meczu obie ekipy wyszły bez zmi­an w składzie. Jagiel­lonia zaczęła z dużym przy­tu­pem — chwilę po prz­er­wie ze środ­ka pola karne­go z wole­ja uderzał Guti, jed­nak na szczęś­cie Lecha trafił nieczys­to w fut­bolówkę. Chwilę później na prawym skrzy­dle dobrze szarżował Makuszewski, lecz jego uderze­nie zostało wyblokowane przez Romanchuka. W 62. min­u­cie doszło do bard­zo niebez­pieczne­go star­cia, kiedy to Mar­i­an Kele­men całym ciężarem ciała upadł na staw skokowy Trałki. Strz­elec drugiego gola dla Kole­jorza został znie­siony na noszach do szat­ni oraz zmieniony przez Miha­ia Radu­ta. Po chwili rozpręże­nia defen­sorów Lecha udało się Jagiel­loni strzelić bramkę kon­tak­tową — piłkę tuż przy lewym słup­ku zmieś­cił Jacek Góral­ski. Tuż przed końcem pod­sta­wowe­go cza­su gry gospo­dar­zom udało się wyrów­nać za sprawą Noviko­vasa. Sędzia doliczył aż 10 min­ut z powodu prz­erw spowodowanym rzu­canymi na murawę taś­mami.

 

Jagiel­lonia Białys­tok — Lech Poz­nań  :  (0:2)

Bramki: 77. Góral­ski, 87. Noviko­vas — 11. Majew­ski, 39. Trałka

Żółte kartki: 61. Tomasik, 90+8 Guti — 45. Robak, 83. Tet­teh, 90+8 Bednarek, 90+ Nicki Bille, 90+9 Put­nocky

Czer­wone kartki: 88. Jevtić

Jagiel­lonia: Kele­men — Burli­ga (68. Khom­chen­ovskiy), Run­je, Guti, Tomasik — Góral­ski, Romanchuk — Frankowski, Vas­sil­jev (54. Noviko­vas), Cerny­ch (73. Świder­ski)- Sheri­dan

Lech: Put­nocky – Kędzio­ra, Bednarek, Wilusz, Kostevy­ch – Tet­teh, Trałka (64.Radut) – Makuszewski (75. Pawłowski), Majew­ski, Jevtić – Robak (83. Nicki Bille)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress