Lasse Nielsen podpisał 3-letni kontrakt!

Duński stop­er przeszedł pozy­ty­wnie testy medy­czne i pod­pisał trzylet­nią umowę z Kole­jorzem. Lasse jest drugim trans­fer­em Lecha w tym okienku.

Lasse Nielsen urodz­ił się 3 mar­ca 1987 i swo­ją kari­erę rozpoczy­nał jako środ­kowy obroń­ca w Naestved BK. Stamtąd w 2011 roku przeszedł do Vess­jael­land. W barwach tej drużyny Duńczyk zagrał 86 razy i zdobył dziewięć goli.

Obec­nie Nielsen wys­tępu­je w Odense BK. W 56 meczach strzelił dwie bramki i zal­iczył jed­ną asys­tę. Kon­trakt stop­era wygasa w czer­w­cu, a co za tym idzie, Lech nie będzie musi­ał płacić odstęp­ne­go. -  Wiem, że w Poz­na­niu jest duża pres­ja i wielu kibiców, a to dla mnie bard­zo ważne. Sta­dion widzi­ałem już dwa tygod­nie temu pod­czas wiz­y­ty w klu­bie i zro­bił na mnie duże wraże­nie. Nie mogę się doczekać gry tutaj. Pier­wszy raz będę grał poza ojczyzną. Nowy kraj, nowa kul­tura. Jestem podekscy­towany tą możli­woś­cią — mówi Nielsen.

Lasse Nielsen będzie drugim Duńczykiem, który zagra przy Buł­garskiej. Od sty­cznie w drużynie Jana Urbana gra Nicki Bille. —  Roz­maw­iałem z nim przed przy­jazdem tutaj. Powiedzi­ał mi, że to najlep­szy klub, w którym grał. To o czymś świad­czy, bo Nicki zagrał już w wielu klubach. Duże wraże­nie zro­biło na nim mias­to i atmos­fera w cza­sie meczów. 

fot. Lech Poznań/Przemysław Szyszka

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress