Lech — Arka: Kolejorz melduje się na pozycji ligowego lidera!

Lech Poz­nań pokon­ał na włas­nym boisku Arkę Gdy­nia 3:0. Bramki na wagę trzech punk­tów zdoby­wali Maciej Gajos, Maciej Makuszewski oraz Mar­io Situm. 

Pier­wsze min­u­ty tego poje­dynku prze­b­ie­gały w spoko­jnym tem­pie. W grze Kole­jorza wyróż­ni­ała się dobre akc­je skrzy­dłami — dwukrot­nie atakował Volodymyr Kostevy­ch oraz raz Maciej Makuszewski. Przewagę Lecha potwierdz­iło strze­le­nie gole w 20. min­u­cie. Z lewej strony boiska ze stałe­go frag­men­tu gry piłkę dośrod­kowywał Radosław Majew­ski, a pięknym strza­łem głową piłkę w siatce umieś­cił kap­i­tan Lecha Maciej Gajos. W dal­szej fazie meczu gra toczyła się głównie w środ­ku boiska i żad­na z ekip nie zaz­naczyła szczegól­nie swo­jej przewagi. Sędzia Kwiatkowski zde­cy­dował się doliczyć tylko jed­ną min­utę i pier­wsza połowa zakończyła się jed­no­bramkowym prowadze­niem Kole­jorza.

Na drugą część spotka­nia obie ekipy wybiegłī bez zmi­an w składzie. Z dobrej strony w tym meczu pokazy­wał się lewy obroń­ca Lecha Kostevy­ch — był bard­zo akty­wny w ofen­sy­wie. Próbował także uderzenia na bramkę Arki, ale jego strzał został wybro­niony przez Pavel­sa Stein­bor­sa. Już w kole­jnej akcji na bramkę rywali uderzał Mar­io Situm, jed­nak fut­bolówka nieszczęśli­wie wylą­dowała na poprzeczce. Od 56. min­u­ty gospo­darze musieli grać w 10 — po bru­tal­nym faulu na Dominiku Kunu z boiska wyrzu­cony został strz­elec bramki Maciej Gajos. Swo­je­go szczęś­cia po stałym frag­men­cie próbował także Emir Dilaver, ale jego uderze­nie głową było zbyt lekkie i zostało pewnie wyła­pane przez golkipera goś­ci. Dwie szy­bkie akc­je z włas­nej połowy wyprowadz­ił świeżo upiec­zony reprezen­tant Pol­ski Maciej Makuszewski. W oby­d­wóch akc­jach jed­nak nie udało się odd­ać strza­łu na bramkę. Jak to mówią “do trzech razy sztuka” — po rzu­cie rożnym bitym przez Radosława Majew­skiego najpierw uderzał Situm, ale jego strzał został wybro­niony. Piłka szczęśli­wym trafem znalazła się pod nogami “Makiego”, który sil­nym uderze­niem umieś­cił ją w siatce. Kole­jorz pod­wyższył jeszcze prowadze­nie za sprawą Situ­ma. Chor­wat zal­iczył swo­je kole­jne trafie­nie w niebiesko-biały­ch barwach. Tym razem trafił do siatki głową. Do koń­ca meczu wynik nie uległ zmi­an­ie i lechi­ci pewnie zgar­nęli 3 punk­ty.

Lech Poz­nań — Arka Gdy­nia :  (1:0)

Bramki: 20. Gajos, 74. Makuszewski, 83. Situm

Żółte kartki: 22. L.Nielsen, — 18. Marcini­ak, 38. Zbozień

Czer­wona kartka: 56. Gajos

Lech: Put­nocky — Gum­ny, L.Nielsen, Dilaver, Kostevy­ch — Tet­teh, Gajos — Makuszewski (75. Barkroth), Majew­ski (79. Jan­icki), Situm — Gytk­jaer (66. N.B.Nielsen)

Arka: Stein­bors — Zbozień, Mar­c­janik, Hel­strup, War­cholak — Marcini­ak, Kakoko — Kun (58. Piesio), Nalepa, Szwoch (72.Krivets) — Jazvić (58. Siemaszko)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress