Lech — Lechia: Bezbramkowy remis i Kolejorz nadal musi walczyć o europejskie puchary

W 35. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy Kole­jorz mierzył się na włas­nym boisku z Lechią Gdańsk. Mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem, co oznacza, że lechi­ci nadal muszą wal­czyć o pra­wo wys­tępów w europe­js­kich pucharach w przyszłym sezonie.

Pier­wsze min­u­ty tego poje­dynku prze­b­ie­gały spoko­jnie. Żad­na z ekip nie for­sowała zbyt­nio tem­pa. Goś­cie pier­wszą dogod­ną sytu­ację stworzyli sobie w 15. min­u­cie spotka­nia, gdy to z wolej uderzał Mar­co Paixao. Jego strzał prz­ele­ci­ał jed­nak wysoko nad poprzeczką. W odpowiedzi chwilę później szczęś­cia probowali lechi­ci — w dobrej sytu­acji w polu karnym lechistów odnalazł się Maciej Gajos lecz nieczys­to trafił w piłkę. Kole­jną doskon­ałą okazję do wyprowadze­nie Lecha na prowadze­nie miał Radosław Majew­ski. Jego uderze­nie w środek bramki zostało wybro­nione przez Dusana Kuci­aka. Pomi­mo dolic­zony­ch dwóch min­ut wynik nie uległ zmi­an­ie i pier­wsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Do drugiej częś­ci spotka­nia obie ekipy przys­tąpiły bez zmi­an per­son­al­ny­ch w składzie. Podob­nie jak na początku tego meczu — żad­na z drużyn nie potrafiła prze­jąć inic­jaty­wy i zagroz­ić rywalowi. Lechi stworzyła sobie dogod­ną okazję po rzu­cie rożnym. Z odległoś­ci kilku metrów strze­lał Mar­io Mal­o­ca, ale jego uderze­nie zostało wyblokowane przez lechitów. Kole­jorz spraw­ił sobie doskon­ałą okazję w 75. min­u­cie. Prawym skrzy­dłem rajd przeprowadz­ił Daw­id Kow­nacki, po czym dograł w pole karne do dobrze ustaw­ione­go Gajosa. Ten jed­nak w ide­al­nej sytu­acji przeniósł piłkę nad poprzeczką. W końców­ce spotka­nia nikt nie stworzył żad­nej dogod­nej sytu­acji do strze­le­nia gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Lech Poz­nań — Lechia Gdańsk  :  (0:0)

Bramki: -

Żółte kartki: 13. Kostevy­ch — 88. Peszko, 90. Mak

Lech Poz­nań: Put­nocky — Kędzio­ra, Bednarek, Wilusz, Kostevy­ch — Trałka, Gajos — Makuszewski, Majew­ski, Radut (71. Jevtić)- Robak (71. Kow­nacki)

Lechia Gdańsk: Kuci­ak — Nunes, Vito­ria, Mal­o­ca, Wawrzy­ni­ak (29. Sto­larski)- Bory­siuk — Peszko, Krasić (76. Kuświk), Slavchev (71. Mak), Wol­ski — Paixao M.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress