Lech-Pelister: Kolejorz w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem

Lech Poz­nań wygrał w pier­wszym meczu elim­i­nacji do Ligi Europy z FK Pelis­ter 4:0. Na listę strzel­ców wpisał się dwukrot­nie Mar­io Situm, a po jed­nym trafie­niu dołożyli Nicki Bille oraz Radosław Majew­ski.

Od początku spotka­nia lechi­ci domi­nowali na boisku, jed­nak w 10. min­u­cie to goś­cie mogli wyjść na prowadze­nie. Po rzu­cie rożnym do piłki dobiegł kap­i­tan Pelis­ter, Goce Todor­ovski, który odd­ał moc­ny strzał na bramkę, lecz Matus Put­nocky wybił fut­bolówkę poza boisko. W 21. min­u­cie szan­sę na zdoby­cie bramki mieli gospo­darze. Bliski poko­na­nia golkipera goś­ci był Vova Kostevy­ch, jed­nak piłka po jego uderze­niu poszy­bowała obok bramki. W 27. min­u­cie sędzia podyk­tował rzut karny dla Lecha po faulu na Nickim Bille. Do jede­nastki pod­szedł sfaulowany napast­nik i wyprowadz­ił Kole­jorza na prowadze­nie. Trzy min­u­ty później Kole­jorz prowadz­ił już 2:0. Po dośrod­kowa­niu Darko Jevti­cia w pole karne główkował Mar­io Situm, pika odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. W 38. min­u­cie poz­na­ni­a­cy zdobyli trze­cią bramkę. Po faulu na lechi­cie sędzia podyk­tował rzut wol­ny. Do stałe­go frag­men­tu gry pod­szedł Radosław Majew­ski i moc­nym, zde­cy­dowanym strza­łem pokon­ał Petro­vskiego.

Na drugą część spotka­nia druży­na Nenada Bjel­i­cy wyszła bez zmi­an. W zespole Pelis­ter boisko opuś­cił Bojović, a jego miejsce zajął Fil­ip Petrov. Od 57. min­u­ty lechi­ci prowadzili już 4:0 po bram­ce Mar­io Situ­ma. Z rzu­tu rożne­go dośrod­kowywał Radosław Majew­ski, do piłki dobiegł nowy nabytek Kole­jorza i drugi raz w tym spotka­niu wpisał się na listę strzel­ców. W drugiej połowie, tak jak i w pier­wszej to lechi­ci domi­nowali. Nenad Bjel­i­ca zde­cy­dował się na zmi­any. Na boisku pojaw­ili się Marcin Robak, Niklas Barkroth i Maciej Gajos odpowied­nio za Nick­iego Bille, Macie­ja Makuszewskiego i Darko Jevti­cia. Pod koniec meczu Marcin Robak próbował pod­wyższyć wynik, lecz piłkę po jego strza­le zła­pał Petro­vski.

Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie. Lech Poz­nań wygrał w pier­wszym meczu elim­i­nacji do Ligi Europy 4:0, co staw­ia go w bard­zo kom­for­towej sytu­acji przed meczem rewanżowym.

Lech Poz­nań — FK Pelis­ter 4:0 (3:0)

Bramki: 27. Nicki Bille, 30., 57. Mar­io Situm, 38. Radosław Majew­ski,

Żółte kartki:

Lech Poz­nań: Matus Put­nocky — Robert Gum­ny, Lasse Nielsen, Emir Dilaver, Volodymyr Kostevy­ch — Radosław Majew­ski, Aziz Tet­teh — Maciej Makuszewski (72. Niklas Barkroth), Darko Jevtić (75. Maciej Gajos), Mar­io Situm — Nicki Bille (69. Marcin Robak)

Pelis­ter Bito­la: Ilce Petro­vski — Mar­t­in Kovachev, Goce Todor­ovski, Radenko Bojovic (46. Fil­ip petrov) — Kris­ti­jan Tosevski, Ris­te Markoski (62. Fer­nan­do Sil­va Dos San­tos), Dim­i­tar Iliev (76. Matej Cve­tanoski), Blago­jce Ljam­cevski — Oliv­er Peev, Baze Ili­joski, Far­reira Car­doso

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress