Lech-Piast: Piast na łopatkach. Kolejorz wygrywa 5:1

Kole­jorz wresz­cie wygrał w Ekstrak­lasie. Podopieczni Nenada Bjel­i­cy pokon­ali drużynę Pias­ta Gli­wice 5:1, a gole strze­lali Nicki Bille Nielsen, Maciej Makuszewski, Chris­tian Gytk­jaer oraz Łukasz Trałka. Dla przyz­jed­ny­ch trafił Josip Barisić.

Spotkanie rozpoczęli gracze z Gli­wic i już w pier­wszej min­u­cie mogli wyjść na prowadze­nie, piłkę na aut wybił jed­nak Jas­min Burić. Lechi­ci próbowali prze­bi­jać się pod pole karne Pias­ta, jed­nak przy­jezd­ni w defen­sy­wie radzili sobie bard­zo dobrze. W 11. min­u­cie sędzia Ste­fański podyk­tował rzut wol­ny, a do piłki pod­szedł Radosław Majew­ski. Gli­wiczan ura­tował Uros Korun, wybi­ja­jąc ją na aut. Maja miał swo­ją sznasę kilka min­ut później, jed­nak fut­bolówka min­i­mal­nie minęła słu­pek bramki strzeżonej przez Dobrivo­ja Ruso­va. Po ład­nej akcji podopieczny­ch tren­era Wdow­czyka na strzał z pola karne­go zde­cy­dował się Sasa Zivec lecz fut­bolówka prz­ele­ci­ała nad poprzeczką. W 40. min­u­ciei w polu karnym faulowany był Kamil Jóźwiak i arbiter wskazał na wap­no. Rzut karny na gola zamienił Nicki Bille Nielsen. Wynik przed prz­er­wą pod­wyższył Maciej Makuszewski. Skrzy­dłowy Kole­jorza wyko­rzys­tał podanie od Macie­ja Gajosa i uderzył w samo okienko.

Kap­i­tal­ną sytu­ację na drugiego gola zmarnował Nicki Bille. Duńczyk znalazł się sam na sam z Rusovem, jed­nak uderzył piłkę za moc­no i ta nie tylko prz­ele­ci­ała nad golkieperem Pias­ta, ale i też bramką. Gola zdobyć powinien też Majew­ski, lecz uderzył nieco obok bramki. Niewyko­rzys­tane sytu­acje się mszczą i w 62. min­u­cie zamieszanie pod bramką Buri­cia wyko­rzys­tał Josip Barisić. Swo­ją pre­mierową bramkę dla Lecha zdobył z kolei Chris­tian Gytk­jaer. Duńczyk w 78. min­u­cie uderzył płasko po ziemi,  piłka odbi­la się od kilku graczy Pias­ta i  wpadła do bramki obok słup­ka. Lechit­om było mało i pokusili się o czwarte­go gola. Łukasz Trałka zwin­nie obró­cił się w polu karnym i pokon­ał Ruso­va, a chwilę później drugiego gola w tym meczu dołożył Gytka­jer i Kole­jorz prowadz­ił już 5:1.

Lech Poz­nań — Piast Gli­wice 5:1 (2:0) 

Bramki: 40. Nicki Bille Nielsen, 44. Maciej Makuszewski, 77., 85.Christian Gyk­t­jaer, 84. Łukasz Trałka — 62. Josip Barisić

Żółte kartki: Her­bert

Lech: Jas­min Burić — Robert Gum­ny, Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Volodymyr Kostevy­ch — Łukasz Trałka, Maciej Gajos — Kamil Jóźwiak (76. Mar­io Situm), Radosław Majew­ski,  Maciej Makuszewski (63. Nick­las Bartkroth) — Nicki Bille Nielsen (67. Chris­tian Gytk­jaer)

Piast: Dobrivoj Rusov — Marcin Pietrowski, Her­ber, Alek­san­dar Sed­lar, Mar­t­in Kon­czkowski — Patryk Dziczek (76. Karol Angliel­ski),  Uros Korun (57. Alek­sander Jagiełło) — Sasa Zivec, Kon­stan­tin Vas­sil­jev, Mar­t­in Bukata — Maciej Jankowski (57. Josip Barisić)

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress