Lech-Pogoń: Ciężkie zadanie przed Kolejorzem

W 5. kole­jce T-Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się przed włas­ną pub­licznoś­cią z Pogo­nią Szczecin. W poprzed­nim sezonie “Por­tow­cy” byli drużyną, która ode­brała poz­na­ni­akom najwięcej punk­tów.

W pier­wszym spotka­niu między Lechem a Pogo­nią lep­si okaza­li się szczecini­an­ie, którzy wygrali przy Buł­garskiej 2:1. W rewanżowym spotka­niu w rundzie wiosen­nej “Por­tow­cy” roz­gromili “Kole­jorza” 5:1, po bramkach Marci­na Roba­ka. W fazie mis­tr­zowskiej w Poz­na­niu padł bezbramkowy remis.

Lech Poz­nań w ostat­nim cza­sie miał bard­zo trud­ny okres. Lechi­ci opadli z Ligi Europe­jskiej, czego skutkiem było odwołanie z funkcji szkole­niow­ca tren­era Mar­iusza Ruma­ka oraz jego asys­ten­ta Jerzego Cyra­ka. W sobotę “Kole­jorza” poprowadzi tym­cza­sowy tren­er, Krzysztof Chrobak. W poprzed­niej kole­jce Lech wygrał w Gdańsku z Lechią 2:1 po dwóch bramkach Łukasza Teodor­czy­ka.

Pogoń na początku sezonu wyglą­da bard­zo dobrze. Na swoim kon­cie ma dwie zwycięst­wa: z Podbeskidziem Biel­sko-Biała oraz Śląskiem Wrocław, oraz dwa remisy Koroną Kielce i Piastem Gli­wice. “Por­tow­cy” pla­su­ją się na trzec­im miejs­cu w tabeli.

Spotkanie rozpocznie się o 20:30 na Inea Sta­dion­ie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress