Lech-Wisła: Walczymy do końca

Już jutro o 18:00 Lech Poz­nań zmierzy się przy Buł­garskiej z Wisłą Kraków. Spotkanie odbędzie się w ramach 36. kole­jki Lot­to Ekstrak­lasy.

Podopieczni Kiko Ramireza wygrali w min­ionej kole­jce na włas­nym sta­dion­ie z Pogo­nią Szczecin 4:0 po bramkach Patryka Małeck­iego, Pawła Brożka, Ivana Gon­za­leza i Rafała Boguskiego. Aktu­al­nie zaj­mu­ją szóste miejsce w lidze mając na swoim kon­cie 26. punk­tów.

Zawod­ni­cy Kole­jorza zremisowali bezbramkowo z Lechią Gdańsk w 35. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy. Podopieczni Nenada Bjel­i­cy pla­su­ją się obec­nie na trzec­im miejs­cu w tabeli mając na kon­cie 38. oczek, tyle co dru­ga Jagiel­lonia i trze­cia Lechia.

Lechi­ci remisem z podopiecznymi Pio­tra Nowaka skom­p­likowali sobie szan­sę na zdoby­cie mis­tr­zost­wa Pol­ski, bowiem nie wszys­tko już zależy od nich. - Nie może­my nic zro­bić. Wiemy, że mis­tr­zost­wo nie jest w naszy­ch rękach, ale musimy wal­czyć. Nie mamy wpły­wu na wynik Legii, Jagiel­lonii czy Lechii. Jesteśmy skon­cen­trowani na naszym meczu i tylko to jest ważne. — sko­men­tował na przed­mec­zowej kon­fer­encji Nenad Bjel­i­ca.

Rywal­izu­jące jutro ze sobą drużyny spotkały się w tym sezonie aż cztery razy, po dwa w lidze i Pucharze Pol­ski. W Lot­to Ekstrak­lasie oba spotka­nia zakończyły się remisem, w Krakowie bezbramkowym, a w Poz­na­niu na listę strzel­ców wpisał się Darko Jevtić, a wyrów­nał w dolic­zonym cza­sie gry Paweł Brożek.

W ćwierć­fi­nale Pucharu Pol­ski w stol­i­cy Wielkopol­ski padł remis po bramkach Pawła Brożka i wyrównu­jącej Daw­ida Kow­nack­iego, nato­mi­ast w Krakowie poz­na­ni­a­cy wygrali aż 4:2 z Białą Gwiazdą. Gole dla Lecha strzelili wów­czas Marcin Robak, Maciej Makuszewski, Darko Jevtić oraz Radosław Majew­ski, a dla Wisły Peter Brlek i Patryk Małecki.

Szkole­niowiec Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy przed kole­jnym star­ciem z Wisłą chwali prze­ci­wnika. — Wisła gra bard­zo dobrze w rundzie finałowej. Ostat­nio wygrali z Pogo­nią, są bard­zo dobrą drużyną. Mają wielu lid­erów, zal­icza­ją się do nich  Małecki, Głowacki, Brożek oraz Gon­za­lez. To są zawod­ni­cy z dobrym charak­terem. Wiemy, że to będzie ciężki mecz i będą grali o zwycięst­wo, ale jeśli będziemy na swoim poziomie mamy szan­sę wygrać. – dodał tren­er Nenad Bjel­i­ca.

Arbi­trem niedziel­ne­go spotka­nia będzie Mar­iusz Złotek.

Mecz rozpocznie się o 18:00.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress