Legia-Lech: Kolejorz znów poległ w Warszawie

W 34. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy druży­na Lecha Poz­nań zmierzyła się na wyjeździe z Legią Warsza­wa. Kole­jorz nieste­ty znów poległ w stol­i­cy — tym razem prze­grał 2:0. Gole dla gospo­darzy zdoby­wali Vadis Odid­ja-Ofoe oraz Michał Kuchar­czyk.

 

Sędzia Daniel Ste­fański rozpoczął to spotkanie punkt o 20.30. Nie był to wymar­zony początek dla podopieczny­ch Nenada Bjel­i­cy. Po długim poda­niu Macie­ja Dąbrowskiego do piłki dopadł Vadis Odid­ja-Ofoe i sil­nym strza­łem z wole­ja pokon­ał Matusa Put­nock­iego. Oznacza­ło to, że Słowak nie zachowa 18. czys­te­go kon­ta w tym sezonie. Trze­ba przyz­nać, że pier­wszy kwad­rans gry prze­b­ie­gał zde­cy­dowanie pod dyk­tan­do warsza­wskiej Legii. Kole­jorz starał się odra­bi­ać straty. Szczęś­cia próbował Mihai Radut jed­nak piłka po jego strza­le z lewe­go skrzy­dła prz­ele­ci­ała zde­cy­dowanie obok bramki. W dal­szej fazie meczu żad­na z drużyn nie stwarza­ła sobie dogod­ny­ch sytu­acji i gra toczyła się głównie w środ­kowej fazie boiska. Pier­wsza część meczu zakończyła się jed­no­bramkowym prowadze­niem gospo­darzy.

Drugą połowę obie ekipy rozpoczęły bez zmi­an w składzie. Z dużym ani­muszem pier­wszą akcję przeprowadz­ił Maciej Makuszewski, który to odważnie wszedł w pole karne legion­istów. Jego uderze­nie zatrzy­mało się jed­nak na bocznej siatce bramki strzeżonej przez Arka­diusza Malarza. Podopieczni Jacka Magiery przetr­wali początkowy napór Kole­jorza i prze­jęli znów inic­jaty­wę. W dobrej sytu­acji odnalazł się Guil­her­me, lecz jego strzał został dobrze wyblokowany przez Jana Bed­narka. W 78. min­u­cie bard­zo groźnie sprzed z rzu­tu wol­ne­go strze­lał Thibaut Moulin, ale pewno wybronił to uderze­nie Put­nocky. Nieste­ty dla lechitów chwilę później doskonale na wol­ne pole wychodz­ił Michał Kuchar­czyk, które­go to dokład­nym podaniem obsłużył Tomasz Jodłowiec. Skrzy­dłowy Legii w sytu­acji “sam na sam” przelobował bramkarza Lecha i głową skierował piłkę do pustej bramki. Pomi­mo tego, że sędzia Ste­fański doliczył aż 4 min­u­ty wynik nie uległ zmi­an­ie.

Legia Warsza­wa — Lech Poz­nań 2:0 (1:0)

Bramki: 7. Ofoe, 83. Kuchar­czyk

Żółte kartki: 20. Guil­her­me, 23. Radović, 72. Ofoe — 29. Trałka, 77. Tet­teh

Legia Warsza­wa: Malarz — Jędrze­jczyk, Dąbrowski, Paz­dan, Hlousek — Jodłowiec, Moulin — Guil­her­me (74. Kuchar­czyk), Ofoe, Nagy (64. Hamalainen) — Radović (87. Kopczyński)

Lech Poz­nań: Put­nocky — Kędzio­ra, Bednarek, Wilusz, Kostevy­ch — Trałka, Gajos (76. Tet­teh) — Makuszewski, Majew­ski (60. Robak), Radut (84. Tom­czyk)- Kow­nacki

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress