Makuszewski: Każde zwycięstwo przybliża nas do celu

Kole­jorz po raz pią­ty w tym sezonie pokon­ał Pogoń Szczecin. Dziś poz­na­ni­a­cy pokon­ali rywala 2:0 i znów zrów­nali się punk­tami z lid­eru­jącą Jagiel­lonią Białys­tok.

Z dobrej strony pokazał się Maciej Makuszewski, który kilka razy mógł pokon­ać Jakuba Słowika, ale i tym razem piłka nie chci­ała znaleźć drogi do bramki. - Miałem swo­je szanse i szko­da, że nic nie wpadło. Najważniejsze jest zwycięst­wo, które przy­bliżyło nas do koń­cowe­go celu. Dawno nie odd­ałem już tylu strza­łów, jak dziś. Dobrze się czułem na boisku i czekam na tę bramkę, bo chcę przeła­mać niemoc. Jeszcze mój instynkt sna­jpera nie jest taki jak u Marci­na Robaka — przyz­nał po meczu ze śmiechem skrzy­dłowy Lecha.

W trzech doty­chcza­sowych meczach grupy mis­tr­zowskiej Poz­nańska Loko­mo­ty­wa zgar­nęła kom­plet punk­tów, ale dopiero ter­az czeka­ją ją mecze z głównymi rywalami do tytułu - Legią, Lechią, a na koniec Jagiel­lonią. — Nie każdy mecz moż­na wygrać do zera, ważne by pokazać charak­ter, gdy nie idzie, co udało nam się w star­ciu z Koroną. Później był mecz na ciężkim tere­nie w Niecieczy i dziś zwycięst­wo z Pogo­nią. Widać ten ciąg na bramkę, bo znów strze­lamy sporo bramek.

- Dos­tosowu­je­my się do takiego ter­mi­narza i wal­czymy na całe­go. Ter­az spotkanie z Legią, później Lechią i na pewno będą to ciekawe spotka­nia. Jesteśmy gotowi, by pod­jąć rękaw­ice i wal­czyć zawsze o trzy oczka, ale ter­az sku­pi­amy się tylko i wyłączne na środowym meczu - zapew­nia pop­u­larny Maki.

Dawno w Ekstrak­lasie nie było tak zażartej walki o mis­tr­zost­wo Pol­ski. Cały czas w grze pozosta­je Jagiel­lonia, Legia, Lechia i oczy­wiś­cie Lech. - Nikt nie chce tracić punk­tów i wszys­tkie drużyny punk­tu­ją. Przewa­ga jest min­i­mal­na i każde spotkanie może zade­cy­dować o tym, kto jak skończy sezon. Każde zwycięst­wo przy­bliża nas do celu i na tym się sku­pi­amy - kończy Makuszewski.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress