Podbeskidzie — Lech: Wykorzystali przewagę i wygrali

Ciekawe spotkanie oglą­dali kibice na zakończe­nie 13. kole­jki. Lech do prz­er­wy remisował z Podbeskidziem 1:1. W drugiej połowie po czer­wonej kartce dla Pietrasi­aka grał w prze­wadze liczeb­nej, wyko­rzys­tał ją i ostate­cznie wygrał 3:2. Gole dla Lecha zdoby­wali Ślusarski (dwa) i Bereszyński. Po tym spotka­niu podopieczni Mar­iusza Rumaka awan­sowali na pozy­cję wicelid­era.

Poprzed­nie wiz­y­ty Lecha Poz­nań w Biel­sku-Białej nie mogły dobrze nastaw­ić kibiców „Kole­jorza” do spotka­nia z Podbeskidziem. Gospo­darze na włas­nym obiek­cie staw­ia­ją trud­ne warunki i choć do cza­su meczu w trzec­im zespołem Ekstrak­lasy nie wygrali od lute­go tego roku, to na połud­niu Pol­ski należało się spodziewać ciężkiej przeprawy.

Mimo to Lechi­ci grali kon­sek­went­nie, a to opłaciło się w 23. min­u­cie spotka­nia, gdy z rzu­tu rożne­go piłkę w pole karne zacen­trował Hen­riquez. Tę z bliskiej odległoś­ci do siatki skierował Ślusarski. Wydawało się, że od tego momen­tu podopieczni Mar­iusza Rumaka nie będą mieli więk­szy­ch prob­lemów z kon­trolowaniem meczu i stwarzaniem sobie kole­jny­ch sytu­acji bramkowych. Te były, jed­nak Lechit­om zabrakło zim­nej krwi pod bramką golkipera Podbeskidzia.

Sami jed­nak sprowokowali groźną sytu­ację pod bramką Buri­cia, która zakończyła się stratą bramki. Dośrod­kowanie Chmiela trafiło Dem­jana w głowę, niepewnie inter­we­niował bramkarz Lecha, a napast­nik Podbeskidzia popraw­ił i uderze­niem z pół­wole­ja doprowadz­ił do wyrów­na­nia. Goś­cie nie zamierza­li rezyg­nować i jeszcze przed prz­er­wą mogli ponown­ie przechylić sza­le zwycięst­wa na swo­ją korzyść, gdy Lovren­ci­cs wychodz­ił na czys­tą pozy­cję, a tego nieprzepisowo pow­strzymy­wał Pietrasi­ak i sędzia wyrzu­cił z boiska obrońcę Podbeskidzia.

Po prz­er­wie zgod­nie z przewidy­wa­ni­ami „Kole­jorz” kon­trolował prze­bieg spotka­nia i dłużej utrzymy­wał się przy piłce. Goś­cie starali się stworzyć sytu­acje bramkową, lecz ani Ślusarski ani Trałka nie zagrozili bram­ce Zaja­ca. Piłkarze Marci­na Sasala również starali się zagroz­ić bram­ce rywali i przy każdej możli­wej okazji starali się wyprowadz­ić kon­tratak. Jed­ną z nich w tylko sobie wiadomy sposób zmarnował Jeleń, który wyprzedz­ił Ceesaya i z bliska strzelił obok słup­ka.

Lech drugi raz w tym meczu dopiął swe­go i wyprowadz­ił znakomitą kon­trę zakońc­zoną niezwyk­le pre­cyzyjnym uderze­niem Ślusarskiego, który ponown­ie wyprowadz­ił swo­ją drużynę na prowadze­nie. Chwilę później jed­nak fatal­ny błąd popełnił Ceesay, który wpierw minął się z piłką, a później sfaulował Adamka w polu karnym i sędzia wskazał na wap­no. Do jede­nastki pod­szedł Jeleń, lecz Burić wyczuł jego intencję i sparował uderze­nie na rzut rożny.

Gospo­darze starali się odro­bić straty, lecz to Lech zdobył kole­jną bramkę. Ofen­sy­wnie gra­ją­cy w drugiej połowie spotka­nia Możdżeń zacen­trował w pole karne, a tam bard­zo dobrze zachował się Bereszyński, który głową uderzył nisko lecącą piłkę. Ta odbiła się od słup­ka i wpadła do bramki. Podbeskidzie nie zamierza­ło jed­nak rezyg­nować. Kilka min­ut później doprowadz­iło do wyrów­na­nia, kiedy cen­trę z rzu­tu wol­ne­go na bramkę zamienił niepil­nowany Adamek.

W ostat­nich frag­men­tach spotka­nia Lech kon­trolował prze­bieg spotka­nia i mimo tego, że to bardziej Podbeskidz­iu powin­no zależeć na zdoby­ciu kole­jne­go gola. To jed­nak goś­cie częś­ciej prze­by­wali na połowie rywala i ostate­cznie wygrali 3:2.

PODBESKIDZIELECH 2:3

BRAMKI: ‘34 Dem­jan, ‘85 Adamek — ‘23, ‘68 Ślusarski, ‘78 Bereszyński

Żółte kartki: Byrtek, Chmiel — Możdżeń

Czer­wona kartka: Pietrasi­ak

PODBESKIDZIE: Zajac — Cien­ci­ała, Byrtek, Pietrasi­ak, Król – Chmiel (81. Pawe­la), Piter-Bućko, Nather, Zia­jka – Jeleń (87. Cohen), Dem­jan (61. Adamek)

LECH: Burić — Możdżeń, Ceesay, Djur­d­je­vić, Hen­riquez — Lovren­ci­cs, Trałka, Murawski (83. Drew­ni­ak), Linet­ty (73.Bereszyński), Ubi­parip (18. Tonew) — Ślusarski

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress