Podsumowanie sezonu: Piłkarze

Najbardziej zapra­cow­anym piłkarzem Lecha w tym sezonie był Dim­itri­je Injac. Serb wys­tąpił w 28 meczach, a łącznie na placu gry spędz­ił aż 2222 min­u­ty. Tuż za nim w klasy­fikacji najwięcej gra­ją­cy­ch zawod­ników „Kole­jorza” upla­sował się Luis Hen­riquez, który zagrał 2190 min­ut w prze­ciągu 26 spotkań.

 

Dłu­go na boisku prze­by­wał także, praw­dopodob­nie żeg­na­ją­cy się z Lechem, Semir Stil­ić. Boś­ni­ak zagrał 28 meczów, pod­czas których na boisku prze­by­wał przez 2137 min­ut. Najm­niej cza­su na muraw­ie spędz­ił nato­mi­ast Jan Zapo­toka, który w meczu z Górnikiem Zabrze zagrał tylko 24 min­u­ty. W mec­zowej osiem­nastce pojaw­iali się także tacy zawod­ni­cy jak Woj­ciech Gol­la czy Radosław Jasiński. Oni jed­nak nie wys­tąpili, choć przez chwilę.

Najskuteczniejszymi piłkarza­mi byli Artjoms Rud­nevs (11 goli), Semir Stil­ić (6 goli) i Jakub Wilk, który na swoim kon­cie ma 5 trafień, z czego dwa zdobył w ostat­nich dwóch kole­jkach. Najczęś­ciej asys­towali nato­mi­ast Siergiej Kri­wiec oraz Marcin Kikut, którzy czterokrot­nie wykon­ali ostat­nie podanie do swo­je­go part­nera.

Czwórka piłkarzy w trak­cie zakońc­zone­go niedawno sezonu została sied­miokrot­nie ukarana żół­tymi kartkami: Semir Stil­ić, Luis Hen­riquez, Manuel Arboleda i Dim­itri­je Injac. Także czterech w tym sezonie zobaczyło czer­woną kartkę i musi­ało osłabić Lecha: Rafał Murawski, Hubert Wołąkiewicz, Dim­itri­je Injac i Manuel Arboleda.

Zawod­ni­cy Lecha w tym sezonie dwukrot­nie stawali przed szan­są zdoby­cia bramki z rzu­tu karne­go. Obie okaz­je zostały wyko­rzys­tane, a strzel­cami goli byli Artjoms Rud­nevs i Semir Stil­ić.

Aż 62 razy na pozy­cji spalonej zła­pa­ny był Artjoms Rud­nevs. Nieco mnie, bo 43 razy zdarzyło się to Semi­rowi Stil­i­cowi, a 36 Siergiejowi Kri­w­cowi. Ci sami zawod­ni­cy najczęś­ciej uderza­li cel­nie na bramkę rywali. Rud­nev­sowi udało się to 34 razy, Stil­i­cowi 19, a Kri­w­cowi 15.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress