Pogoń-Lech: Wywalczyć trzecie zwycięstwo z rzędu!

O 20:30 Lech Poz­nań roze­gra pier­wszy z trzech meczów z Pogo­nią Szczecin. W dzisiejszym spotka­niu lechi­ci powal­czą o ligowe punk­ty, w następ­ny­ch zaś o awans do finału Pucharu Pol­ski.

Poz­na­ni­a­cy w rundę wiosen­ną wes­zli z impetem, wygry­wa­jąc dwa doty­chcza­sowe poje­dynki, strze­la­jąc sześć goli nie tracąc przy tym ani jed­ne­go. Obec­nie pla­su­ją się na czwartym miejs­cu w ligowej tabeli, mając tyle samo punk­tów co warsza­wska Legia.

Podopieczni Kaz­imierza Moskala zremisowali ostat­nie spotkanie z Cra­cov­ią 1:1 i zaj­mu­ją aktu­al­nie siód­me miejsce w Lot­to Ekstrak­lasie mając osiem oczek mniej od lechitów.

Szkole­niowiec poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy zabrał do Szczeci­na dwudziestoosobową kadrę. Pojaw­ili się w niej zdrowi już Jan Bednarek i Matus Put­nocky. —  Biorę do Szcze­cina Kola­ko­vi­cia i Nic­kiego Bille, by się zaadop­to­wali, ale oni nie zagra­ją. Nie zoba­czymy też Darka Dud­ki, ponie­waż jest chory. – powiedzi­ał na kon­fer­encji pra­sowej Nenad Bjel­i­ca.

W rundzie jesi­en­nej lechi­ci pokon­ali Pogoń Szczecin 3:1 po dwóch trafieni­ach Marci­na Robaka i jed­nym Abdu­la Aziza Tet­te­ha. Był to udany debi­ut Nenada Bjel­i­cy na ław­ce tren­er­skiej niebiesko-biały­ch. Jakim wynikiem zakończy się dzisiejszy poje­dynek? Przekon­amy się już za kilka godz­in!

Ten mecz na pewno będzie miał szczegól­ne znacze­nie dla Marci­na Robaka. Napast­nik Poz­nańskiej Loko­mo­ty w barwach Pogo­ni wywal­czył tytuł Króla Str­zleców, a także w pamięt­nym spotka­niu w 2014 roku strzelił Lechowi pięć bramek, a Por­tow­cy wygrali wów­czas 5:1. Nie mamy nic prze­ci­wko, jeśli Robak ukłu­je dziś kilka razy swo­ją byłą drużynę 😉

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress