Lech-Pogoń: Kolejorz znów pokonał Pogoń 3:0!

Lech Poz­nań wygrał z Pogo­nią Szczecin 3:0 w pier­wszym meczu o finał Pucharu Pol­ski. Na listę strzel­ców wpisali się Szy­mon Pawłowski, Daw­id Kow­nacki oraz Lasse Nielsen. Dzięki efek­townej wygranej druży­na z Poz­na­nia jest w lep­szej sytu­acji przed rewanżem. 

Od początku spotka­nia na boisku domi­nowali podopieczni Nenada Bjel­i­cy i już w 9. min­u­cie powin­ni wyjść na prowadze­nie. Dośrod­kowywał Darko Jevtić, jed­nak fut­bolówka po jego strza­le odbiła się od poprzeczki. Chwilę później Słowika próbował zaskoczyć Kow­nacki, jed­nak golkiper goś­ci poradz­ił sobie z jego uderze­niem bez więk­szy­ch prob­lemów. W 24. min­u­cie zawod­ni­cy Pogo­ni odd­ali cel­ny strzal. Z lewej strony dośrod­kowywał Adam Gyurcso, lecz fut­bolówkę wybił Jas­min Burić. Kilka min­ut później lechi­ci wymie­nili między sobą kilka podań i ostate­cznie piłka trafiła do Łukasza Trałki, który zde­cy­dował się na strzał zza pola karne­go, lecz był on za słaby, aby zaskoczyć Słowika. W 33. min­u­cie golkiper goś­ci był już bez szans. Darko Jevtić zagrał do Szy­mona Pawłowskiego, a ten odd­ał moc­ne uderze­nie na długi słu­pek i Kole­jorz wyszedł na zasłużone prowadze­nie. Do koń­ca pier­wszej częś­ci spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie.

Po wznowie­niu gry szan­sę na pod­wyższe­nie wyniku miał Szy­mon Pawłowski, jed­nak uderze­nie pomoc­nika było za słabe i bramkarz Pogo­ni zła­pał piłkę. Chwilę później pomoc­nik Lecha asys­tował przy bram­ce Daw­ida Kow­nack­iego. Pawłowski ograł dwóch zawod­ników goś­ci i podał do zna­j­du­jące­go się w polu karnym młode­go napast­nika, który pewnie pokon­ał Słowika. Przewa­ga poz­na­ni­aków rosła z min­u­ty na min­utę. Po indy­wid­u­al­nej akcji lewą stroną Darko Jevtić próbował dośrod­kowywać w pole karne, lecz został zablokowany przez obrońców ze Szczeci­na. Niespeł­na kilka min­ut później mogło być 3:0, jed­nak bramka Daw­ida Kow­nack­iego nie została uznana, bowiem sfaulował on golkipera Por­tow­ców. W 66. min­u­cie padł już trze­ci gol dla lechitów. Piłka po dośrod­kowa­niu Jevti­cia z rzu­tu rożne­go wpadła wprost na głowę Lasse Nielse­na, który pokon­ał bramkarza. Mimo trzech zdoby­ty­ch bramek poz­na­ni­a­cy cały czas atakowali. Pod­wyższyć wynik próbowali Tomasz Kędzio­ra, Maciej Gajos czy Szy­mon Pawłowski.  Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie. Podopieczni Nenada Bjel­i­cy wygrali czwarty mecz z rzę­du wynikiem 3:0.

Lech Poz­nań – Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)

Bramki: 33. Szy­mon Pawłowski, 53. Daw­id Kow­nacki, 66. Lasse Nielsen

Żółte kartki: 40. Rafał Murawski

Lech Poz­nań: Jas­min Burić – Tomasz Kędzio­ra, Lasse Nielsen, Jan Bednarek, Volodymyr Kostevy­ch -Łukasz Trałka, Maciej Gajos – Darko Jevtić, Szy­mon Pawłowski (82. Mihai Radut),  Radosław Majew­ski (67. Makuszewski) – Daw­id Kow­nacki (71. Marcin Robak)

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik – Cor­nel Rapa, Jarosław Fojut, Mateusz Matras, Ricar­do Nunes – Rafał Murawski, Mate Tsintsadze (67. Sebas­tian Rudol), Spas Delev (82. Marcin Listkowski) Adam Gyurcso, Nadir Cift­ci (67. Kamil Dry­gas), — Adam Frączczak

 

 

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress