Rezerwy Lecha: Zwycięstwo z Pogonią Mogilno

Lech II Poz­nań wygrał w 16. kole­jce III ligi z Pogo­nią Mogilno i zaj­mu­je drugie miejsce tracąc do lid­eru­jące­go Sokoła Kleczew 3 punk­ty.

Dziś rez­er­wy Kole­jorza roze­grały ostat­ni mecz rundy jesi­en­nej na włas­nym boisku. Podopieczni Patryka Kni­ata pokon­ali we Wronkach3:0 Pogoń Mogilno

Poz­na­ni­a­cy już w 2. min­u­cie mogli wyjść na prowadze­nie, ale Formel­la po poda­niu Jakóbowskiego znalazł się na spalonym. Dziesięć min­ut później Siwek zagrał w pole karne do Formel­li, a ten zami­ast uderzać niepotrzeb­nie czekał i nie odd­ał strza­łu. W 32. min­u­cie Dworacki sfaulował Jakóbowskiego i sędzia podyk­tował rzut karny, który na bramkę zamienił Woź­ni­ak. Na 2:0 powinien pod­wyższy Jakóbowski, jed­nak jego strzał z blisko obro­bił Wachowiak. Chwilę później po dośrod­kowa­niu Jakóbowskiego zro­biło się groźnie w polu karnym goś­ci, ale nie Zul­ci­ak, ani Formel­la nie dos­zli do piłki.

Drugą połowę świet­nie otworzyli poz­na­ni­a­cy, którzy w 46. min­u­cie objęli prowadze­nie 2:0. Jakóbowski roze­grał piłkę z Zul­ci­akiem, uderzał tez pier­wszy, ale jego strzał obronił Wachowiak. Fut­bolówka trafiła pod nogi Rogali i ten umieś­cił ją w siatce. W 50. min­u­cie powin­no być już 3:0, ale Formel­la prze­grał poje­dynek sam na sam z Wachowiakiem. Dziesięć min­ut później goś­cie mogli zdobyć pier­wsze­go gola, jed­nak Kędzio­ra będąc sam na sam z Czaplą posłał piłkę obok słup­ka.  W 84. min­u­cie kole­j­na szan­sę miał Formel­la i gdy­by dobrze przyjął piłkę znalazłby się sam na sam z Wachowiakiem. Kon­tratak przeprowadzili goś­cie, ale strzał Sza­la minął słu­pek bramki. W końców­ce meczu wynik ustal­ił Zgar­da z rzu­tu rożne­go.

Za tydzień rez­er­wy zmierzą się z Cuiavia Inowrocław. Mecz odbędzie się 16 listopada o godz. 13 w Inowrocław­iu

Lech II Poz­nań – Pogoń Mogilno 3:0 (1:0)

Bramki: 33. Woź­ni­ak, 46. Rogala, 89. Zgar­da

Żółte kartki: 85. Zgar­da – 32. Duszyński, 38. Dworacki, 65. Mrów­czyński

Lech: Kamil Czapla — Fran­ciszek Siwek, Jan Bednarek, Tomasz Dejew­ski, Grze­gorz Rogala — Szy­mon Zgar­da, Mar­iusz Woź­ni­ak — Maciej Orłowski (63. Piotr Fontow­icz), Niklas Zul­ci­ak, Michał Jakóbowski (85. Jakub Kap­sa) — Dar­iusz Formel­la (87. Dominik Chromiński)

Pogoń: Tomasz Wachowiak — Marcin Dworacki, Mirosław Maciejew­ski, Fil­ip Jagiel­ski, Błażej Duszyński — Prze­mysław Kędzio­ra, Karol Kopliński (75. Bartłomiej Czaplewski), Mikołaj Ple­wa (58. Wik­tor Mrów­czyński), Jacek Woj­ciechowski (80.Patryk Straszewski) — Tomasz Gor­goń, Krzysztof Szal

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress