Robak na dłużej w Kolejorzu!

Wielu zas­tanaw­iało się jaka przyszłość w klu­bie ze stol­i­cy Wielkopol­ski czeka Marci­na Robaka. Ter­az już wiemy — po zakończe­niu obec­ne­go sezonu zawod­nik zostanie w Lechu Poz­nań także na następ­ny piłkarski rok. 

Umowa doświad­c­zone­go 34-let­niego Robaka początkowo obow­iązy­wała do 30 czer­w­ca 2017 roku. Oznacza­łoby to, że pożeg­nałby on się z Poz­naniem . Tak się jed­nak nie stanie — w swoim kon­trak­cie zawod­nik miał zapewnione, że jeśli zostanie spełniona pew­na klauzu­la to umowa z Kole­jorzem automaty­cznie przedłuży się o kole­jny sezon. Jak powiedzi­ał wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski nie została ona jeszcze spełniona, lecz stanie się to lada moment. Praw­dopodob­nie mowa tutaj o klauzuli roze­grany­ch meczy w niebiesko-biały­ch barwach.

marcin robak

Fani Kole­jorza liczą na to, że na wios­nę Marcin Robak powal­czy o koronę króla strzel­ców pol­skiej ligi. Na chwilę obec­ną ma na swoim kon­cie 10 trafień i wraz z Estończykiem Kon­stan­ti­nem Vas­sil­jevem są wicelid­erami tej klasy­fikacji. Mają jed­nak dużą szan­sę na wyprzedze­nie lid­eru­jące­go Neman­ji Nikoli­cia, ponieważ ten opuś­cił już warsza­wską Legię i na wios­nę będzie wys­tępował w Chicago Fire.

Robaka w nowym roku czeka rywal­iza­c­ja z Daw­idem Kow­nacki oraz powraca­ją­cym do formy po kon­tuzji Nickim Bille Nielsen­em. Duńczyk jak nara­zie nie speł­nia pokładany­ch w nim nadziei i ma wielki apetyt na to, by udowod­nić kibi­com swo­ją wartość.

Jed­no jest pewne — czeka nas fas­cynu­ją­ca walka o miejsce w składzie na pozy­cji numer “9”. Oby napast­ni­cy spraw­iali tren­erowi Nenad­owi Bjel­i­cy duży ból głowy 🙂

Dawid Kownacki

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress