Robak: Pomogły nam mecze, które ostatnio wygraliśmy

Były zawod­nik Pogo­ni Szczecin, Marcin Robak wpisał się na listę strzel­ców dwukrot­nie w meczu 8. kole­jki Lot­to Ekstrak­lasy z Por­tow­cami. - Cieszę się, że w tym meczu zdobyłem bramki, ale cała druży­na ciężko pra­cow­ała na ten wynik. Fajnie, że potrafil­iśmy wygrać, mimo że prze­gry­wal­iśmy 1:0, szy­bko odpowiedzieliśmy, strzelil­iśmy drugą bramkę i do prz­er­wy prowadzil­iśmy już 2:1. – mówi sna­jper Lecha. 

Drugą bramkę pod­czas niedziel­ne­go meczu napast­nik Kole­jorza zdobył z rzu­tu karne­go. – Lech dawno karne­go nie miał i ja też dawno karne­go nie strze­lałem. Na ten mecz byłem wyz­nac­zony do jede­nastki ja i Maciek Gajos. Zde­cy­dowal­iśmy, że w tym momen­cie to  ja będę uderzał. U tren­era Urbana też byłem wyz­naczany.

Po wygranym meczu szkole­niowiec poz­na­ni­aków, Nenad Bjel­i­ca powiedzi­ał, że jest zad­owolony z bramek Marci­na Robaka, ale też z jego gry w defen­sy­wie. Przy­pom­ni­jmy, że tren­er zde­cy­dował się wys­taw­ić w wyjś­ciowej jede­nastce tylko jed­ne­go defen­sy­wne­go pomoc­nika. - Przez 2 tygod­nie trenowal­iśmy press­ing po stra­cie piłki, żeby jak najczęś­ciej być przy fut­bolów­ce. Tak było szczegól­nie w pier­wszej połowie, gdzie mieliśmy więcej sytu­acji pod­bramkowych.  Nasze ataki były prze­myślane, było dużo możli­woś­ci na połowie prze­ci­wnika i z tego stwarza­l­iśmy sobie sytu­acje bramkowe. – komen­tu­je napast­nik Kole­jorza.

Niedziel­na wygrana z podopiecznymi Kaz­imierza Noskala jest pią­tym meczem z rzę­du, które­go lechi­ci nie prze­grali i zarazem pier­wszym pod wodzą chorwack­iego tren­era. – Rzeczy­wiś­cie, mecze które ostat­nio wygral­iśmy na pewno nam pomogły, żeby dzisi­aj grać do przo­du,  przede wszys­tkim na włas­nym sta­dion­ie szukać zwycięst­wa i zdobyliśmy trzy punk­ty. Pogoń miała w tym spotka­niu swo­je sytu­acje bramkowe, ale byli nieskuteczni. – kończy Robak.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress