Ruch-Lech: Lech Poznań awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski!

Kole­jorz wygrał dzisiejsze spotkanie w Chor­zowie z Ruchem 3:0 i awan­sował do ćwierć­fi­nału Pucharu Pol­ski. Bramki zdobyli : Marcin Robak, Radosław Majew­ski i Szy­mon Pawłowski.

Od początku spotka­nia to Lech Poz­nań był lep­szą drużyną. Już w  4. min­u­cie Kędzio­ra dośrod­kowywał w pole karne, ale piłka została wybita przez obrońcę prze­ci­wnika. Cztery min­u­ty później piłkę w środek bramki gospo­darzy lewą nogą posłał Darko Jevtić, lecz i jego strzał został obro­niony, tym razem przez Kami­la Lecha. Kilka min­ut później kon­tratak wyprowadzili zawod­ni­cy Walde­mara For­nalika, jed­nak Arak podał za ple­cy do Mon­e­ty. W 13. min­u­cie kole­j­na szansa dla poz­na­ni­aków, lecz uderze­nie Pawłowskiego nad poprzeczką znów został obro­niony przez golkipera gospo­darzy. Chwilę później bramkarz Ruchu został poko­nany. Rzut rożny wykony­wał Darko Jevtić, a w polu karnym Robak strzelił główką. Kole­jorz prowadz­ił 1:0 od 14. min­u­ty. Po stra­cie bramki zawod­ni­cy z Chor­zowa zła­pali wia­tr w żagle. Najpierw Mon­e­ta strze­lał w światło bramki, lecz lep­szy okazał się Jas­min Burić. Min­utę później inter­wenc­ja poz­nańskiego golkipera nie była już tak pew­na. Wypuś­cił on piłkę  z rąk po strza­le Lip­skiego, jed­nak w polu karnym był Kędzio­ra, który wybił fut­bolówkę. W 22. min­u­cie kon­tra Lecha, pokon­ać bramkarza gospo­darzy próbu­je kole­jny raz Szymek Pawłowski lecz i znów bezskutecznie. Co się odwlecze to nie uciecze. W 30. min­u­cie Pawłowski poda­je do Jevti­cia, ten dośrod­kowu­je do Majew­skiego i pomoc­nik Kole­jorza zdoby­wa swo­ją pier­wszą bramkę w niebiesko-biały­ch barwach. Końcówka pier­wszej połowy należała do zawod­ników ze Śląska. Próbowali Kon­czkowski i Przy­becki, ale w obu przy­pad­kach strza­ły zostały obro­nione przez obrońców drużyny z Poz­na­nia.

Na początku drugiej połowy tren­erzy zde­cy­dowali się  na zmi­any. W Kole­jorzu boisko opuś­cił Marcin Robak, zastąpił go Daw­id Kow­nacki. W drużynie gospo­darzy na boisku pojaw­ili się Rafał Grodz­kicki i Jarosław Niez­go­da odpowied­nio za Marci­na Kowal­czyka i  Jakuba Araka. Po wznowie­niu gry, to Lech Poz­nań znów domi­nował przy Cichej. W 52. min­u­cie Darko Jevtić podał do Szy­mona Pawłowskiego i tym razem udało się pomoc­nikowi Lecha pokon­ać golkipera Ruchu. Kole­jorz prowadz­ił już 3:0. Chwilę później akc­ja przeniosła się pod pole karne zawod­ników z Poz­na­nia. Przy­becki dośrod­kowywał wprost w ręce Jas­mi­na Buri­cia.  Kole­j­na szansa pomoc­nika Kole­jorza, który chwilę wcześniej zdobył bramkę, jed­nak min­i­mal­nie obok bramki. W 60. min­u­cie kole­jny raz próbował dośrod­kowywać Przy­becki, jed­nak jego strzał wybił obroń­ca Lasse Nielsen. Po tej akcji pomoc­nik chor­zowskiej drużyny musi­ał zejść z boiska najpraw­dopodob­niej z powodu urazu. Zmienił go Piotr Ćwie­long. W 68. min­u­cie Jarosław Niez­go­da próbował pokon­ać Jas­mi­na Buri­cia, jed­nak Boś­ni­ak pewnie chwycił piłkę. Mimo, iż chor­zowian­ie spraw­iali sobie sytu­acje, żad­nej z nich nie potrafili wyko­rzys­tać i to Kole­jorz był lep­szą drużyną. Kole­j­na szansa dla goś­ci, Jevtić podał do Majew­skiego lecz czu­jny był Kamil Lech. Chwilę później z kon­trą wys­zli gospo­darze, Mon­e­ta dośrod­kowywał, główkował Jarosław Niez­go­da, lecz i z tym strza­łem poradz­ił sobie boś­ni­acki bramkarz. W 80. min­u­cie kole­j­na groź­na akc­ja chor­zowian. Bramkarz Kole­jorza na raty obronił strza­ły najpierw Ćwie­lon­ga a potem Hanze­la. Kilka min­ut później szan­sę na poko­na­nia golkipera Ruchu miał świet­nie gra­ją­cy dziś Darko Jevtić, lecz uderze­nie znów zostało obro­nione. Do koń­ca meczu wynik nie uległ zmi­an­ie. Podopieczni Nenada Bjel­i­cy pewnie pokon­ali Ruch Chorzów 3:0.

Ruch Chorzów – Lech Poz­nań 0:3 (0:2)

Bramki: 14. Marcin Robak, 30. Radosław Majew­ski, 52. Szy­mon Pawłowski

Żółte kartki: 77. Rafał Grodz­icki. 81. Paweł Oleksy

Ruch: Lech – Kowal­czyk (45.Grodzicki), Cichocki – Oleksy, Kon­czkowski – Hanzel, Lip­ski – Mon­e­ta, Nowak, Przy­becki (65. Ćwie­long) — Arak

Lech: Burić – Kędzio­ra, Bednarek, Nielsen, Gum­ny – Makuszewski ( 78. Jóźwiak), Majew­ski, Trałka, Pawłowski (62. Formel­la) – Jevtić –  Robak (45. Kow­nacki)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress