Ślusarski, czyli główka pracuje

Odkąd zimą sezonu 2010/2011 Bar­tosz Ślusarski przeszedł do „Kole­jorza” zdobył dla niego siedem bramek. Jak sam ostat­nio pod­kreślał, nigdy nie był typem bramkostrzel­ne­go napast­nika. Od tego cza­su dla Lecha zdobył osiem bramek, z czego aż sześć głową.

Ślusarz” w poprzed­nim sezonie był kry­tykowany za brak goli. Te hur­towo zdoby­wał Artiom Rud­nev, które­go part­nerzy świet­nie obsługi­wali cen­trami w pole karne rywala. I to on był odpowiedzial­ny za wykańczanie akcji głową. Z kolei, gdy na boisku pojaw­iał się Bartek Ślusarski zaj­mował miejsce na skrzy­dle, rzad­ko wys­tępu­jąc w ataku z Rud­n­evem. Swoich sytu­acji na zdoby­cie bramki głową nie miał, bo dośrod­kowa­nia kierowane były do Łotysza.

W tym sezonie sytu­ac­ja się zmieniła i to Ślusarski jest adresatem piłek cen­trowany­ch w szes­nastkę rywala. I kilka razy udało się mu już udowod­nić, że potrafi świet­nie grać głową. Zdobył w ten sposób w tym sezonie już trzy bramki i jest najskuteczniejszy­ch piłkarzem Lecha w lidze. Nogą trafił jedynie w Tałdyko­r­ganie, ale był to gol bard­zo ważny, decy­du­ją­cy tak naprawdę o awan­sie „Kole­jorza” do kole­jnej rundy.

Podob­nie było dwa lata temu. W poprzed­nim sezonie „Ślusarz” nie trafił ani jed­nej bramki, jed­nak gdy­by cofnąć się jeszcze bardziej wstecz, do wios­ny sezonu 2010/2011 w kar­tote­ce tego piłkarza odna­jdziemy cztery bramki zdobyte dla Lecha — z czego aż trzy głową. Sytu­ac­ja podob­na do tej, którą spo­tykamy w tym sezonie.

Ślusarski głową gra bard­zo dobrze i sam przyz­na­je, że czeka na swo­je bramki zdobyte nogą. Te jed­nak przy­chodzą bard­zo trud­no. Wydawało się, że to się zmieni w niedzielę, ale napast­nik Lecha zmarnował wyborną okazję i swo­je plany musi przełożyć na kole­jny mecz. Na razie jed­nak pewni może­my być jed­ne­go, że głowa to moc­ny atut Ślusarskiego i może nawet lep­iej, żeby nią uderzał, jeśli efek­tem tych strza­łów ma być gol.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress