Teodorczyk opuszcza polską ekstraklasę

Nie zobaczymy już na boiskach ekstrak­lasy Łukasza Teodor­czy­ka. Pop­u­larny Teo zmienia bar­wy klubowe. Ter­az będzie strze­lać gole dla ukraińskiego Dyna­ma Kijów.

Seniorską kari­erę Teo zaczy­nał w Polonii Warsza­wa, gdzie w trzech sezonach udało mu się strzelić 9 bramek. W połowie sty­cz­nia 2013 pod­pisał kon­trakt z Lechem Poz­nań i mimo wcześniejszych ustaleń (umowa miała wejść w życie 1.lipca) piłkarz klub wzmoc­nił jeszcze wios­ną.

Początków w Lechu nie miał łatwych, bowiem udało mu się strzelić tylko jed­ną bramkę, w wygranym 1:0 meczu z Wisłą Kraków. Ubiegły sezon dla reprezen­tan­ta Pol­s­ki był już znacznie lep­szy. W ekstrak­lasie strzelił 20 bramek i do samego koń­ca wal­czył o tytuł króla strzel­ców. Ostate­cznie prze­grał z Mar­co Paixao i Marcin­em Robakiem. Łącznie w sezonie 2013/2014 Teodor­czyk strzelił 24 bram­ki.

Nie­ofic­jal­nie wiado­mo, ze kwo­ta za która Teodor­czyk ode­jdzie to 4 mln euro, a umowa ma zostać pod­pisana na pięć lat.

Łukas­zowi dzięku­je­my za zaan­gażowanie, bram­ki, które strze­lał dla Kole­jorza i życzymy powodzenia w nowym klu­bie 🙂

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress