Zagłębie — Lech: Marsz w górę tabeli trwa!

W 17 kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pewnie pokon­ał w Lubinie miejs­cowe Zagłę­bie 3:0, po bramkach strzelony­ch przed Paulusa Ara­ju­uriego, Darko Jevti­cia oraz Daw­ida Kow­nack­iego.

Pier­wszy gwiz­dek w Lubinie zabrzmi­ał w piątkowy wieczór o 20.30. Od początku spotka­nia widać było kto chce rządz­ić na boisku — lechi­ci rzu­cili się na Zagłębię i przyniosło to efekt w postaci gola już w 4. min­u­cie! Po roze­gra­niu piłki z rzu­tu rożne­go i wybi­ciu jej przez defen­sorów “Miedziowych” fut­bolówka trafiła pod nogi Darko Jevti­cia. Szwa­j­car z lewej nogi strzelił na bramkę Kon­rada Foren­ca, który nie popisał się dobrą inter­wencją, “wypluł” piłkę przed siebie, a tę do siatki skierował stop­er Kole­jorza — Paulus Ara­ju­uri. Zagłę­bie probowało się zre­wanżować — groźnie pod bramką Matusa Put­nock­iego zro­biło się w 16. min­u­cie, gdy lewą stroną szarżował Alek­san­dar Todor­ovski, a jego dośrod­kowanie wylą­dowało na głowie Mar­ti­na Nes­po­ra — ten główkował jed­nak daleko od słup­ka. Minęła chwila, a lechi­ci pod­wyższyli prowadze­nie — tym razem za sprawą Jevti­cia. Piłka ponown­ie po rzu­cie rożnym została wybita przez defen­sorów Zagłębia. Trafiła pod nogi pomoc­nika Kole­jorza, a ten z dośrod­kował fut­bolówkę z prawe­go skrzy­dła w pole karne, następ­nie ta wpadła w kozioł przez Forencem i szczęśli­wie wpadła do siatki. Kole­j­na groź­na akc­ja Lecha i następ­na bramka — znów wypra­cow­ana przez Jevti­cia! Po raz kole­jny z prawe­go skrzy­dła dośrod­kowywał w pole karne, gdzie ide­al­nie wypa­trzył Daw­ida Kow­nack­iego, a ten strza­łem głową umieś­cił piłkę w siatce. Tuż przed prz­er­wą lechi­ci mogli zal­iczyć kole­jne trafie­nie — kole­jno min­i­mal­nie z główki chy­bił Maciej Makuszewski, a moment później w groźnej sytu­acji źle do Kow­nack­iego podawał Jevtić. Młody napast­nik miał jeszcze jed­ną bramkową okazję — po indy­wid­u­al­nej kilku­nas­tometrowej akcji w sytu­acji sam na sam trafił w Foren­ca. Po trzech dolic­zony­ch min­u­tach sędzia Gil zakończył pier­wszą część spotka­nia.

Inau­gu­ra­cyjny strzał w drugiej połowie został odd­any na bramkę Put­nock­iego przez Jarosława Jacha — minął on jed­nak znacznie poprzeczkę. Lubini­an­ie z dużym ani­muszem roz­gry­wali akc­je po prz­er­wie — zde­cy­dowanie prze­ważali i byli groźniejsi. Uderzał także Michal Papadop­u­los, ale pros­to w “koszy­czek” słowack­iego golkipera Lecha. Kole­jorz odpowiedzi­ał kilka min­ut później kiedy to dobrze dośrod­kowywał z rzu­tu wol­ne­go Radosław Majew­ski, a uderzał głową Łukasz Trałka. Forenc znów musi­ał się wykazać kilka akcji później — próbowali zza pola karne­go kole­jno Jevtić oraz Maciej Gajos — szczegól­nie uderze­nie byłe­go zawod­nika Jagiel­loni Białys­tok było efek­towne. Wprowad­zony na plac gry Adam Buk­sa wywal­czył dla lubini­an rzut karny, który został sprowokowany przez Jana Bed­narka. Intenc­je strze­la­jące­go Krzyszto­fa Janusa świet­nie wyczuł Put­nocky i Kole­jorza nadal zachowywał czys­te kon­to! Swo­je­go gola w tym spotka­niu szukał także obec­ny lid­er strzel­ców Lot­to Ekstrak­lasy Marcin Robak — próbował strze­lać z ostre­go kąta, ale wybronił jego uderze­nie Forenc. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 i lechi­ci mogli w dobrych humorach wracać do Poz­na­nia!

Zagłę­bie Lubin — Lech Poz­nań 0:3 (3:0)

Bramki: 4. Ara­ju­uri, 22. Jevtić, 31. Kow­nacki

Żółte kartki: 24. Kubicki, 39. Cotra, 71. Janoszka, 90+1. Buk­sa — 79. Bednarek

Zagłę­bie: Forenc — Todor­ovski, Gul­dan, Jach, Cotra — Woź­ni­ak (73. Janus), Piątek, Kubicki, Janoszka — Papadop­u­los (63.Buksa), Nes­por (69. Jagiełło)

Lech: Put­nocky – Kędzio­ra, Bednarek, Ara­ju­uri (46. L. Nielsen), Kadar – Trałka, Gajos – Makuszewski, Majew­ski (62. Tet­teh), Jevtić – Kow­nacki (76. Kow­nacki)

Sędzia: Paweł Gil

Widzów: 8819

 

Karoli­na Tórz

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress