Zapowiedź meczu: Zneutralizować lidera

W najbliższą niedzielę na włas­ny sta­dion powrócą piłkarze Lecha Poz­nań, którzy poprzed­nie dwa spotka­nia roz­gry­wali na wyjeździe. Po niespodziewanej porażce w star­ciu z Jagiel­lonią, Lechi­ci wygrali dwa kole­jne mecze i z dorobkiem 23 punk­tów zaj­mu­ją trze­cie miejsce w lidze. Do prowadzącej Legii tracą jedynie punkt i w przy­pad­ku wygranej mogą awan­sować na pozy­cję lid­era.

Zupełnie inne nas­tro­je mają kibice obu zespołów. Lechi­ci wygrali przed tygod­niem w meczu wyjaz­dowym z Widzewem, z kolei Legia uległa Jagiel­lonii na włas­nym obiek­cie. Dla piłkarzy Jana Urbana była to pier­wsza porażka w tym sezonie. Wcześniej jedynie dwukrot­nie remisowali, zwycięża­jąc w pozostały­ch meczach.

Sztab szkole­niowy Lecha nie ma przed spotkaniem z Legią więk­szy­ch prob­lemów kadrowych. Do pełni zdrowia wraca powoli Bar­tosz Ślusarski, a z prob­le­mami zdrowot­nymi zma­ga się jedynie Rafał Murawski, ale te nie powin­ny przeszkodz­ić mu w wys­tępie. Przed tym meczem na kartki uważać musi Hubert Wołąkiewicz, który w przy­pad­ku otrzy­ma­nia żółte­go kar­tonika będzie pau­zował w kole­jnym spotka­niu.

Więcej prob­lemów ma tren­er rywali. Kon­tuzjowani są Marek Saganowski, Rafał Wol­ski i Dick­son Choto. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi wys­tęp Jakuba Wawrzy­ni­aka, który zma­ga się z urazem kolana, a za kartki pau­zować będzie Ini­aki Astiz.

W poprzed­nim sezonie z rywal­i­zowali z Legią lep­iej wychodzili Lechi­ci, którzy na włas­nym sta­dion­ie bezbramkowo zremisowali, a w rundzie rewanżowej pokon­ali rywala po bram­ce Artioma Rud­neva 1:0. Ostat­ni raz na włas­nym obiek­cie wyżs­zość Legii Lechi­ci musieli uznać w kwiet­niu 2004 roku, gdy prze­grali 0:1. W kole­jny­ch dziesię­ciu meczach „Kole­jorz” sześć razy wygry­wał i cztery razy remisował. Obec­ny szkole­niowiec Lecha raz mierzył się z Legią… i wygrał na wyjeździe.

Początek meczu w niedzielę o 14:30.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress