Zawisza-Lech: Liczy się tylko wygrana

W 32. kole­jce T-Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z byd­goskim Zaw­iszą, który w piątek odniósł his­to­ryczny tri­umf, zdoby­wa­jąc Puchar Pol­ski.

Bilans spotkań z rundy zasad­niczej jest na korzyść Kole­jorza, który w Poz­na­niu wygrał z byd­goską drużyną 3:2, a nad Brdą padł dwubramkowy remis. Zaw­isza jed­nak przys­tąpi do meczu z Lechem po piątkowym finale Pucharu Pol­ski i bez kluc­zowych zawod­ników: Herolda Goulona, Michała Masłowskiego, Pawła Abot­ta, Pawła Strąka oraz Bernan­do Vas­con­celosa. W Byd­goszczy nie zagra najpraw­dopodob­niej najlep­szy strz­elec Lecha, Łukasz Teodor­czyk. Nad Brdą na pewno nie wys­tąpią Jas­min Burić, Vojo Ubi­parip, Keb­ba Ceesay, Manuel Arboleda.

W min­ionej kole­jce lechi­ci pewnie pokon­ali przy Buł­garskiej Wisłę Kraków 3:0. Podopieczni tren­era Mar­iusza Rumaka umoc­nili się na pozy­cji wicelid­era tabeli, lecz każdy do koń­ca sezonu zapowiada walkę o tytuł mis­tr­zowski.

Zaw­isza udowod­nił w tym sezonie, że potrafi grać dobrze w piłkę z najlep­szymi zespołami. Byd­goszczanie nie wywal­czyli awan­su do grupy mis­tr­zowskiej przez przy­padek. Byd­goszczanie swo­je już w tym sezonie zro­bili, zdoby­wa­jąc pier­wszy w his­torii klubu Puchar Pol­ski.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress