09.07.2022, g. 20:10
Superpuchar Polski
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
3dn.17godz.35min.
12.10 X3.45 23.50 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie 5. kolejki: Lech mimo przegranej nadal liderem

W czu­bie tabeli nie doszło do więk­szych zmi­an. Czołowe zespoły T‑Mobile Ekstrak­lasy nie kwapiły się do wyko­rzys­ta­nia potknię­cia Lecha, który prze­grał w Zabrzu, i również traciły punk­ty. Jedynie Legia sko­rzys­tała z tej okazji i zde­cy­dowanie popraw­iła swo­ją pozy­cję. Ter­az zawod­ników czeka dwu­ty­god­niowa prz­er­wa spowodowana zgrupowa­ni­a­mi reprezentacji.

GÓRNIK ZABRZELECH POZNAŃ 2:1

http://lechnews.pl/2011/08/26/gornik-lech-zabrzanie-nie-dali-szans-lechowi/

ZAGŁĘBIE LUBINCRACOVIA KRAKÓW 1:1

BRAMKI: ’19 Galke­vičius  — ‘84 Ntibazonkiza

Ciekawy mecz oglą­dali kibice zgro­madzeni na Dia­log Are­na. Zagłę­bie zdobyło bramkę i wydawało się, że kon­trolowało prze­bieg meczu. Sytu­ację ułatwiła czer­wona kart­ka dla Suvoro­va. Piłkarze Jana Urbana szukali szan­sy na zdoby­cie drugiej bram­ki, a osłabiona Cra­covia niespodziewanie zdobyła gola wyrównu­jącego, po którym boisko za nies­portowe zachowa­nia opuś­cił jej strz­elec. Do koń­ca meczu Zagłę­bie szukało zwycięskiej bram­ki, ale zaciekła obrona Cra­covii przyniosła skutek i mecz zakończył się podzi­ałem punktów.

PODBESKIDZIE  BIELSKO BIAŁA – KORONA KIELCE 2:3

BRAMKI: ’53 Konieczny, ’80 Dem­jan – ’32 Kier­cz, ’45 Vuković (k), ’68 Korzym

Podbeskidzie na swoim sta­dion­ie roz­gry­wa bard­zo dobre mecze, w których pokazu­je zaan­gażowanie i deter­mi­nację. Tak było również i tym razem, gdy Korona po pier­wszej połowie prowadz­iła 2:0. Mimo to „Górale” zdobyli kon­tak­tową bramkę, a gdy ich prze­ci­wni­cy kole­jną na 3:1, ci nie odpuś­cili i ponown­ie pokon­ali Małkowskiego. Nie star­czyło jed­nak cza­su na gola wyrównu­jącego i Podbeskidzie prze­grało pier­wszy mecz w tym sezonie na włas­nym stadionie.

POLONIA WARSZAWAGKS BEŁCHATÓW 2:1

BRAMKI: ’18 Bruno, ‘52Teodorczyk – ’14 Nowak

Mecz na Kon­wik­torskiej rozpoczął się od niespodziewanej bram­ki dla GKS‑u, lecz podopieczni Jac­ka Zielińskiego szy­bko wyrów­nali. Polo­nia prowadz­iła zacięte spotkanie i mimo kilku dogod­nych okazji do zdoby­cia bram­ki nie potrafiła pokon­ać bramkarza rywali. Udało jej się to na początku drugiej połowy i nie poz­woliła już na wyr­wanie sobie zwycięstwa.

ŚLĄSK WROCŁAW – WIDZEW ŁÓDŹ 1:2

BRAMKI: ’66 Mila – ’33 Dza­lamidze, ’38 Bieniuk

Zmęc­zony pucharowy­mi pod­bo­ja­mi Śląsk mimo zde­cy­dowanie lep­szej kadry pod wzglę­dem sportowym, nie potrafił poradz­ić sobie z Widzewem. Ten w prze­ciągu kilku min­ut wyko­rzys­tał dwie znakomite okaz­je do zdoby­cia bram­ki i sum­i­en­ną grą w defen­sy­wie skutecznie prze­ci­w­staw­ili się piłkar­zom Ores­ta Lenczy­ka. Śląsk stać było tylko na trafie­nie kon­tak­tową, choć pod bramką Miel­carza kil­ka razy było gorąco.

WISŁA KRAKÓWLECHIA GDAŃSK 0:1

BRAMKA: ’54 Wiśniewski

Podob­ny sce­nar­iusz miał miejsce w Krakowie, gdzie gra­ją­ca na pół gwiz­d­ka Wisła prze­grała z Lechią Gdańsk. Pilka­rze Tomasza Kafarskiego wyko­rzys­tali fakt, że we wtorek „Biała Gwiaz­da” odpadła po trud­nym meczu z APOEL-em i wyglą­dała prze­cięt­nie pod wzglę­dem kondy­cyjnym. Lechiś­ci wygrali swój pier­wszy mecz w sezonie, po którym obraz i oce­na ich gry na pewno się zmieni.

RUCH CHORZÓWJAGIELLONIA BIAŁSTOK 1:0

BRAMKA: ’68 Abbott

W Chor­zowie szan­sę na to, aby zostać lid­erem miała również Jagiel­lonia, która zna­jąc wyni­ki innych konkuren­tów do obję­cia pier­wszego miejs­ca musi­ała tylko wygrać, nie oglą­da­jąc się na niko­go. Ruch zagrał lep­szy, niż przed tygod­niem we Wronkach, mecz i wyko­rzys­tał słab­szą dys­pozy­cję „Fran­ka” i spół­ki. Dru­gi strz­elec ligi nie wyko­rzys­tał w pier­wszej połowie rzu­tu karnego i kto wie, jak­by potoczył się ten mecz, gdy­by doświad­c­zony sna­jper pokon­ał bramkarza rywali.

ŁKS – LEGIA 1:3

BRAMKI: ’15 Sza­ła­chows­ki — ’13 Vrdol­jak (k), ’19 Gol, ’81 Ljuboja

Zgro­madzeni na obiek­cie w Bełcha­towie fani pił­ki nożnej oglą­dali bard­zo emocjonu­jące pier­wsze 20 min­ut kończącego 5. kole­jkę Ekstrak­lasy meczu. W tym cza­sie aż trzy razy bramkarze wycią­gali piłkę z siat­ki, a dwukrot­nie na wychodze­nie wychodzili goś­cie. Pier­wsza bram­ka dla ŁKS‑u w tym sezonie nie zmieniła oblicza tego zespołu, który mimo, że po 15. min­u­tach remisował 1:1, ostate­cznie musi­ał przełknąć gorycz poraż­ki. Legia była lep­szym zespołem i zasłuże­nie wygrała, dołącza­jąc do czołówki.


 

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.