01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-16godz.-44min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Arajuuri: Przede wszystkim grać stabilnie

Arajuuri: Przede wszystkim grać stabilnie

Od kilku­nas­tu meczów duet stop­erów tworzą Marcin Kamińs­ki i Paulus Ara­ju­uri, którzy na boisku radzą sobie całkiem przyz­woicie – Musimy przede wszys­tkim grać sta­bil­nie i sku­pi­ać się na zdoby­wa­niu bramek. Trze­ba być zor­ga­ni­zowanym od obrony, po napast­ników, ale według mnie jest jeszcze dużo do popraw­ienia – przyz­na­je Fin.

Nie zanosi się, aby tren­er Sko­rża w najbliższym cza­sie dokony­wał zmi­an na środ­ku obrony. Sami zawod­ni­cy przyz­na­ją, że dobrze im się współpracu­je – Dobrze się rozu­miemy na boisku z Marcin­em, ale mamy bard­zo sze­ro­ki skład, jest duża rywal­iza­c­ja i każdy chce grać. Myślę jed­nak, że to, że gramy razem od daw­na pozy­ty­wnie wpły­wa na całą drużynę – dodaje.

Rzad­ko zdarza się, aby stop­erzy zdoby­wali bram­ki z akcji. Częś­ciej uda­je się po stałych frag­men­tach gry. Inaczej było jed­nak w Szczecinie, gdy n listę strzel­ców wpisał się właśnie Ara­ju­uri –  Cza­sem któryś z nas pobieg­nie do przo­du, ale wtedy trze­ba zabez­pieczyć defen­sy­wę. Musi być bal­ans między obroną, a atakiem. Ćwiczymy to codzi­en­nie, ale w trak­cie meczu nie ma cza­su, by się komu­nikować kto pobieg­nie do przo­du, a kto zostanie w obronie. Trze­ba się dobrze rozu­mieć, a im dłużej gramy razem i trenu­je­my, tym lep­iej nam to idzie.

Pod koniec mar­ca w roz­gry­wkach nastąpi prz­er­wa na zgrupowa­nia reprezen­tacji. Czy w składzie Finów zna­jdzie się miejsce dla Paulusa? – Na razie o tym nie myślę. W sty­czniu dostal­iśmy z Kasprem zaprosze­nie na trenin­gi z kadrą, ale nie mogliśmy sko­rzys­tać, bo musieliśmy jechać na zgrupowanie w Tur­cji z Lechem. Wszys­tko jed­nak zależy od tren­era, ale miło zostać doce­nionym.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.