01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.30min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Arena twierdzą Herthy Berlin. Lech poza podium w Lech Cup

Arena twierdzą Herthy Berlin. Lech poza podium w Lech Cup

Hala wid­owiskowo-sportowa “Are­na” prze­jęła na kil­ka dni pił­ka noż­na. W piątek blisko 1,5 tysią­ca tren­erów zebrało się w niej, by wysłuchać wykładów ekspertów. W sobotę rano rozpoczął się nato­mi­ast Lech Cup 2015, który potr­wał aż do niedziel­nego popołud­nia. Tri­umfa­tora­mi jede­nastej edy­cji turnieju zostali po raz trze­ci z rzę­du juniorzy Herthy Berlin. Młodzi lechi­ci zakończyli rywal­iza­cję na szóstej loka­cie prze­gry­wa­jąc w decy­du­ją­cym meczu ze Sportingiem Lizbona po rzu­tach karnych.

Juniorzy U‑12 Chelsea, Liv­er­pool’u, Ander­lech­tu, Bay­er­nu, Herthy, Sportin­gu, Juven­tusu, FC Basel, Foot­ball Acad­e­my i Lecha Poz­nań przez dwa dni zma­gali się ze sobą na sztucznej naw­ierzch­ni boiska w “Are­nie”. Zawody podzielono na trzy fazy. Pier­wsza złożona była z dwóch grup wylosowanych jesienią w Poz­nań City Cen­ter. Zespoły grały ze sobą w sys­temie ligowym (“każdy z każdym”) o awans do kole­jnej fazy.

Następ­nie dziesięć drużyn podzielono na Ligę Mis­trzów i Ligę Europy. Podopieczni tren­era Karo­la Bartkowia­ka zak­wal­i­fikowali się jedynie do Ligi Europy, lecz wciąż mogli wal­czyć o piąte miejsce na koniec turnieju. Juniorzy Akademii Lecha Poz­nań zwyciężyli bowiem w Lidze Europy, zwycięża­jąc między inny­mi z Liverpool’em (5:3). Ostate­cznie młodzi lechi­ci musieli się pogodz­ić z szóstą lokatą na koniec tegorocznego Lech Cup. W meczu o piąte miejsce utra­cili prowadze­nie ze Sportingiem Lizbona, który doprowadz­ił do wyrów­na­nia 2:2. Obie bram­ki dla Lecha strzelił Kacper Som­mer­feld. O koń­cowym rezulta­cie decy­dowały więc rzu­ty karne. Mimo głośnego dopin­gu prowad­zonego przez Klimę, Lech Poz­nań poległ 2:0 po dwóch seri­ach rzutów karnych i to goś­cie z półwyspu Iberyjskiego mogli cieszyć się z piątego miejsca.

Wyróż­ni­a­ją­cy­mi się ekipa­mi w Lech Cup 2015 z pewnoś­cią były zespoły Ander­lech­tu Bruk­sela i Herthy Berlin. Zawod­ni­cy tych drużyn popisy­wali się niela­da umiejęt­noś­ci­a­mi tech­niczny­mi, jak i doskon­ałym zgraniem. Zagranie na jeden kon­takt nie stanow­iło dla nich żad­nego prob­le­mu i w ten sposób roz­mon­towywali for­ma­c­je defen­sy­wy swoich rywali. Nieste­ty nie było nam dane ujrzeć star­cia tych dwóch wid­owiskowych drużyn w wielkim finale. Bel­gom pozostało wal­czyć w meczu o 3. miejsce, w którym zwyciężyli z Bay­ernem Monachi­um. Hertha Berlin zde­molowała nato­mi­ast w finale drużynę Juven­tusu Turyn. Podopieczni Mas­si­m­il­iano Mar­chio- jed­nego z prele­gen­tów Lech Con­fer­ence- zdołali zdobyć jedynie dwie bram­ki tracąc aż pięć. God­ny­mi zauważe­nia byli Romeo Lavia z Ander­lech­tu oraz Anton Kade z drużyny tegorocznych tri­umfa­torów. Kade został również wybrany MVP turnieju. Poza nimi, w tzw. “Gold­en Team” znaleźli się także Timo Dres­sel (Bay­ern Monachi­um), Lewis Hall (Chelsea Lon­dyn), Michele Con­stan­za (Juven­tus Turyn).

   1. Hertha Berlin
   2. Juven­tus Turyn
   3. Ander­lecht  Bruksela
   4. Bay­ern Monachium
   5. Sport­ing Lizbona
   6. Lech Poz­nań
   7. Chelsea Lon­dyn
   8. FC Basel
   9. Liv­er­pool FC
   10. Foot­ball Academy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.