10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.26min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Formella: Pobyt w Gdyni dał mi mentalnego kopa

Formella: Pobyt w Gdyni dał mi mentalnego kopa

Dar­iusz Formel­la wró­cił do Poz­na­nia po półrocznym wypoży­cze­niu w Gdyni. -Spędz­iłem tam bard­zo dobry czas i myślę, że też dobrze go wyko­rzys­tałem. Nie mogę powiedzieć nic złego: wygral­iśmy ligę, zdomi­nowal­iśmy ją i awan­sowal­iśmy do Ekstrak­lasy. Dla mnie indy­wid­u­al­nie znaczyło to bard­zo wiele, dało mi men­tal­nego kopa.

Lechi­ta nie ukry­wał, że okres przy­go­towaw­czy był jak każdy inny. –To nor­malne, że zawsze w tym cza­sie jest mniej meczów, a znacznie więcej dużo cięższych tren­ingów, ale byliśmy w naprawdę fajnym miejs­cu, gdzie warun­ki do pra­cy były sprzy­ja­jące. Jestem przeko­nany, że jestem bard­zo dobrze przy­go­towany do pra­cy. Mecze sparingowe to mecze sparingowe – są ważne, ale nie chodzi o wyni­ki i styl gry. No, może z jed­nego czy dwóch ostat­nich moż­na wywnioskować coś więcej, ale nie z tych z początku okre­su przy­go­towaw­czego. Zresztą rok temu wygral­iśmy wszys­tkie sparin­gi, a po miesiącu mieliśmy ostat­nie miejsce w lidze — przyz­nał.

Formel­la nat­u­ral­nie zamierza wal­czyć o pier­wszą „jede­nastkę” i wcale nie uważa, żeby pomiędzy 1.ligą a Ekstrak­lasą była taka przepaść. – Będę robił wszys­tko, żeby grać jak najwięcej w pier­wszym składzie. To była moja głowa, że nie strze­lałem bramek w Poz­na­niu, bo prze­cież nie da się nauczyć strze­lać w 2 czy 3 miesiące. Nie mogłem traw­ić do bram­ki przez ok. 20 meczów, a poszedłem do Arki i strze­lałem gola za golem. Myślę, że nie chodz­iło o poziom roz­gry­wkowy, a o mnie. Porównu­jąc 1.ligę do Ekstrak­lasy, to zwró­ciłbym uwagę, że niżej jest więcej chao­su, więcej wal­ki. W Ekstrak­lasie jak chce się grać piłkę i przy okazji coś się umie, to jest dużo łatwiej. 

20-let­ni pomoc­nik nie ukry­wa, że wypoży­cze­nie było strza­łem w „dziesiątkę”. –To nie była pres­ja, która na mnie odd­zi­ały­wała, a po pros­tu potrze­bowałem nowego bodź­ca. Wcale nie chodz­iło o to, że w Poz­na­niu nie chci­ałem strze­lać – po pros­tu nie wszys­tko układało się tak, jak­bym sobie tego życzył. Już po powro­cie roz­maw­iałem z trenerem Urbanem, ale to musi zostać między nami. Nie powie mi czy będę grał, czy nie. Muszę sobie sam to wywalczyć. 

Mecze z Legią zawsze nabier­a­ją szczegól­nego znaczenia, ale Dar­iusz Formel­la wcale nie uważa, żeby chodz­iło tylko o ten „smaczek”. –To my bron­imy Super­pucharu Pol­s­ki. W finale Pucharu Pol­s­ki nie grałem, ale wiem, że prze­gral­iśmy, że Lechowi nie udało się zdobyć żad­nego tro­feum, a doszła jeszcze tak potęż­na kara. Klub został dotknię­ty finan­sowo i zagramy bez kibiców. Ale poradz­imy sobie i przy­wieziemy Super­puchar — deklaru­je pomocnik.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.