02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
10dn.23godz.54min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dawidziuk: Cały czas trzeba być skoncentrowanym

Dawidziuk: Cały czas trzeba być skoncentrowanym

Lech Poz­nań w min­ioną niedzielę stracił pier­wsze ligowe punk­ty. W 95. urodziny klubu podopieczni Nena­da Bjel­i­cy zremisowali bezbramkowo z Górnikiem Łęcz­na. Czy podzi­ał punk­tów z ostat­nią drużyną w ligowej tabeli jest powo­dem do niepokoju?

- Ten mecz dał syg­nał, że trze­ba być cały czas skon­cen­trowanym, ponieważ nie zawsze klasa prze­ci­wni­ka w nazwie jest odzwier­ciedle­niem tego, czego moż­na się spodziewać. Na pewno Górnik pokazał, że nie jest zespołem, aż tak słabym, jakie miejsce zaj­mu­je. Wiedzieliśmy o tym, że nie będzie to łatwy mecz. Teo­re­ty­cznie zespół zamyka­ją­cy tabelę nie powinien spraw­iać tak dużego prob­le­mu, ale w piłce jak widać, trze­ba wziąć to pod uwagę i być przy­go­towanym na to, że drużyny z dołu tabeli tak łat­wo nie będą chci­ały odd­awać punk­tów. – pod­kreśla tren­er bramkarzy, Andrzej Dawidziuk.

Po dwóch dni­ach wol­nego zawod­ni­cy Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy wró­cili do tren­ingów. Mimo, że następ­ne spotkanie roze­gra­ją dopiero 31. mar­ca nie mają cza­su na odpoczynek. - Jest to czas nor­mal­nej pra­cy w troszeczkę innym wymi­arze. Rytm mec­zowy będzie utrzy­many, ponieważ w sobotę mamy grę kon­trol­ną. Nie ma mowy o odpoczynku, staramy się skupić na tym, żeby jak najlepiej przy­go­tować się do następ­nego meczu. Jesteśmy w trak­cie sezonu, w fazie zasad­niczej, za chwilę rozpocznie się faza play-off, więc trze­ba zro­bić wszys­tko żeby utrzy­mać zarówno for­mę moto­ryczną jak i udoskon­al­ić w miarę możli­woś­ci, jeśli poz­wolą na to ubyt­ki per­son­alne, aspek­ty tak­ty­czne, aby kon­tyn­uować grę, którą prowadzil­iśmy do tej pory.

Szkole­niowiec golkiperów jest w bard­zo kom­for­towej sytu­acji. Pozostałe klu­by z Ekstrak­lasy mogą mu jedynie poza­z­droś­cić pozy­ty­wnego bólu głowy jakim jest posi­adanie trzech bramkarzy będą­cych w bard­zo dobrej formie. - Myślę, że to jest efekt strate­gii o której wspom­ni­ałem wcześniej. Chcieliśmy doprowadz­ić do tego, żeby pozy­c­ja bramkarza była bard­zo moc­na i się udało. Zarówno bramkarz, który wys­tępu­je jak i ten który gra mniej, a gra w pucharach, czyli mam na myśli Matusa i Jas­mi­na są w naprawdę dobrej dys­pozy­cji. Utrzy­mu­je­my ich for­mę men­tal­ną, co jest bard­zo ważne. – kończy Andrzej Dawidziuk.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.