31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.4godz.27min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kędziora: Pokazuję, że warto na mnie stawiać

Kędziora: Pokazuję, że warto na mnie stawiać

Tomasz Kędzio­ra jest jedynym zdrowym prawym obrońcą w szere­gach poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Kon­tuzjowany od daw­na jest Keb­ba Ceesay i wychowanek UKP Zielona Góra ma pewne miejsce w defensywie.

- To, że nie mam konkurencji ani mi nie przeszkadza, ani nie poma­ga. Cały czas robię swo­je, bez wzglę­du na to, czy ktoś jest zdrowy, czy nie. Sku­pi­am się tylko na sobie i nie intere­su­je mnie czy mam konkurencję, czy jestem sam – mówi Kędzio­ra. – Nie mam prob­lemów z motywacją. Wychodzę na tren­ing i za każdym razem chcę być lep­szy, by jeszcze bardziej pomóc drużynie.

Maciej Sko­rża jest trzec­im trenerem, który staw­ia na młodego defen­so­ra. Wcześniej był to Krzysztof Chrobak, a jeszcze bardziej patrząc wstecz, Mar­iusz Rumak – Cały czas robię swo­je i pokazu­ję tren­erowi, że warto na mnie staw­iać. Bard­zo się z tego cieszę i będę robił wszys­tko, by być jak najdłużej w tym wyjś­ciowym składzie – twierdzi.

Pop­u­larny Ken­di bard­zo częs­to na boisku inter­we­ni­u­je wśl­izga­mi, co nie wszys­tkim przy­pa­da do gus­tu –  Sta­ję się coraz bardziej dojrza­łym piłkarzem i poje­dyn­ki na boisku są czymś nor­mal­nym. Jeżeli wśl­izg jest skuteczny, to czemu miałbym tego nie stosować? Robię to tylko po to, by pomóc drużynie. To jest męs­ka gra, a wśl­izg jest jed­nym z ele­men­tów tej gry.

Odważ­na gra w obronie powodu­je, że prawy obroń­ca dość częs­to łapie żółte kart­ki. Na chwilę obec­ną ma ich już sześć – Kart­ki nieste­ty są. Taka moja rola na boisku, że musze grać agresy­wnie. Tego już nie zmienię i nadal będę grał w ten sposób.

Kiedy w Lechu grał jeszcze Łukasz Teodor­czyk, Kędzio­ra bard­zo dużo dośrod­kowywał z prawej strony, dając szan­sę, by Teo wpisał się na listę strzel­ców. Ter­az tych sytu­acji jest znacznie mniej – Ostat­nio miałem mniej sytu­acji, w których mógłbym komuś zagrać. Ter­az dogry­wam piłkę temu zawod­nikowi, który jest na tej pozy­cji. Cza­sem gra Kasper, cza­sem Kow­naś, a ostat­nio Zaur. Każdy z nich lubi inaczej dostać piłkę. Łukasz grał praw­ie każdy mecz i pił­ki wrzu­cało się w ciem­no – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.