01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.55min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki w Arsenalu, Linetty w Realu czyli Transferowa Karuzela

Kownacki w Arsenalu, Linetty w Realu czyli Transferowa Karuzela

Sezon 2013/2014 T‑Mobile Ekstrak­lasy zbliża się do koń­ca, co oznacza otwar­cie tzn. „sezonu ogórkowego” w prasie. Jest to oczy­wiś­cie wstęp do otwar­cia zbliża­jącego się okien­ka trans­fer­owego. Przyjrzymy się zatem co w prasie piszczy.

Kow­nac­ki w Arse­nalu, Linet­ty w Realu

O zdol­nej młodzieży poz­nańskiego Lecha wyda­je się wiedzieć już chy­ba cała piłkars­ka Europa. Najwięcej szu­mu wywołu­ją dwa nazwiska – Daw­id Kow­nac­ki i Karol Linet­ty. Kow­nac­ki, który ma dopiero 17 lat już wcześniej był bacznie obser­wowany przez czołowe klu­by fut­bolowej mapy.

Ter­az zgłasza się po tego napast­ni­ka choć­by Arse­nal Lon­dyn, a przyglą­da­ją mu się jeszcze takie mar­ki jak Tot­ten­ham, AS Roma czy Udi­nese. W pakiecie z innym napast­nikiem Lecha – Łukaszem Teodor­czykiem, skłon­ni położyć na stół 7 mil­ionów euro są Niem­cy z RB Lipsk.

Kole­jnym, już nie tak młodym jak Daw­id, łakomym kąskiem jest Karol Linet­ty. Wpisu­jąc jego nazwisko w wyszuki­warce inter­ne­towej moż­na znaleźć tam takie klu­by jak Real Madryt, Man­ches­ter Unit­ed czy Ath­leti­co Madryt. Przed­staw­iciel „Czer­wonych Dia­błów” był na try­bunach INEA Sta­dionu pod­czas spotka­nia Lecha z Wisłą Kraków.

3 mil­iony euro od Dinama

Tyle są bowiem w stanie zapłacić Chorwaci za najlep­szego strzela „Kole­jorza” Łukasza Teodor­czy­ka. Według chorwac­kich mediów pop­u­larny „Teo” jest obser­wowany przez Dinamo już od kilku miesię­cy. Oprócz klubu z Zagrze­bia niespeł­na 23-let­nim napast­nikiem zain­tere­sowany jest niemiec­ki klub – RB Lipsk.

Lechi­ci rozchwytywani

Marcin Kamińs­ki, Mateusz Możdżeń, Ger­go Lovrenc­sics, Maciej Gos­tom­s­ki – to nazwiska piłkarzy o których także pyta­ją zagraniczne kluby.

Obrońcą Kamińskim intere­su­je się od daw­na HSV Ham­burg, a o Mateusza Możdże­nia wypy­tu­je Hertha Berlin, która obser­wowała jego grę z poziomu try­bun, pod­czas wczo­ra­jszego spotka­nia z Zaw­iszą Bydgoszcz.

Najlep­sze klu­by bel­gi­jskie na czele z Ander­lechtem Bruk­sela są zain­tere­sowane pozyskaniem bramkarza Lecha Poz­nań – Macie­ja Gos­tom­skiego. Wcześniej Gos­tom­s­ki miał ofer­ty m.in. od PAOK‑u Saloni­ki, ale postanow­ił zostać w Poznaniu.

W jego kon­trak­cie zna­j­du­je się niska jak na europe­jskie warun­ki kwo­ta odstęp­nego, która z pewnoś­cią nie będzie przeszkodą dla ewen­tu­al­nego nowego pra­co­daw­cy Macieja.

Ktokol­wiek wzmoc­ni Lecha?

Poszuki­wa­nia następ­cy Ger­go Lovrenc­sic­sa prowadzą na Buł­gar­ię. Tamte­jsi dzi­en­nikarze uważa­ją, że do Poz­na­nia może trafić wychowanek Ben­fi­ki Lizbona – Helio Roque. 28-let­ni por­tu­gal­s­ki skrzy­dłowy jest wyce­ni­any na 350 tysię­cy euro. Po pod­pis zawod­ni­ka pod kon­trak­tem stara się także Lews­ki Sofia.

Daniel Holz­er to 19-let­ni pomoc­nik Bani­ka Ostrawa. Jego druży­na zaj­mu­je ostat­nie miejsce w tabeli czeskiej ekstrak­lasy, a sam zawod­nik ma na kon­cie jed­ną bramkę i sześć asyst. Jego dobre wys­tępy i kiep­s­ka postawa w roz­gry­wkach jego obec­nego klubu spraw­iły, że zain­tere­sowanie jego osobą znacznie wzrosło. Wysłan­ni­cy „Kole­jorza” bacznie przyglą­da­ją się temu pomoc­nikowi, którego latem chcieli­by widzieć na INEA Stadionie.

Co robili nato­mi­ast skau­ci z Poz­na­nia na spotka­niu Pucharu Ligi Węgier­skiej pomiędzy Fer­enc­varos Budapeszt a DVTK Dios­gy r? Ano obser­wowali a po meczy złożyli ofer­tę za Davi­da Hol­mana. Przy­na­jm­niej tak donoszą węgier­skie media. 21-let­ni Węgi­er wyce­ni­any jest na 200 tysię­cy euro. To kole­jny, od daw­na obser­wowany zawod­nik z „listy zakupów” Lecha Poznań.

Przy­pom­ni­jmy, że zarząd Lecha Poz­nań zapowiedzi­ał około czterech wzmoc­nień zespołu.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.