28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.51min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumun Mihai Radut na testach w Kolejorzu!

Rumun Mihai Radut na testach w Kolejorzu!

Jak infor­mu­je ofic­jal­na strona Lecha Poz­nań dziś w stol­i­cy Wielkopol­s­ki testy medy­czne prze­chodzi rumuńs­ki skrzy­dłowy Mihai Radut. Jeśli zawod­nik prze­jdzie je pomyśl­nie to pod­pisze z Poz­nańską Loko­mo­ty­wą półroczny kon­trakt z możli­woś­cią przedłuże­nia o trzy lata. 

26-let­ni pomoc­nik jest wol­nym zawod­nikiem. Ostat­nio był piłkarzem Hat­ty Club, a wcześniej rumuńskiego Pan­durii Tar­gu Jiu, a także Steauy Bukareszt. Roze­grał w tych klubach 150 spotkań.  Ma też za sobą dwa wys­tępy w reprezen­tacji narodowej.

- Przede wszys­tkim jestem bard­zo szczęśli­wy, że praw­dopodob­nie dołączę do Lecha. Jak doskonale wiesz już latem byłem blisko tego trans­feru, ale tak się nie stało. Jestem szczęśli­wy, bo to faj­na druży­na. Na try­bunach jest świet­na atmos­fera. To kole­jny krok w mojej kari­erze — mówi Radut. — Moją sil­ną stroną jest tech­ni­ka. Lubię grać w zespołach, które ataku­ją i wywier­a­ją presję na rywalach. Mam nadzieję, że będziemy świę­towali wiele sukcesów razem z zespołem. Po to tutaj przyszedłem — dodaje.

Na wyszkole­nie tech­niczne piłkarza zwraca też uwagę wiceprezes Kole­jorza. — Imponu­je nam jego wyszkole­nie tech­niczne i skuteczność w poje­dynkach 1 na 1. Może grać na obu bokach pomo­cy, a także za napast­nikiem. Do Lecha sprowadza­my go jed­nak przede wszys­tkim, by wzmoc­nić zespół na skrzy­dłach — przyz­na­je Piotr Rutkows­ki, który nie ukry­wa, że poz­nańs­ki klub był zain­tere­sowany sprowadze­niem tego zawod­ni­ka już kilka­naś­cie miesię­cy temu.

- Radu­ta chcieliśmy sprowadz­ić już w zimowym okienku trans­fer­owym zeszłego roku, ale wtedy zawod­nik miał szan­sę na powołanie do reprezen­tacji na Euro 2016 i zde­cy­dował się nie zmieni­ać barw klubowych. Również latem prowad­zone były roz­mowy, jed­nak wtedy naszym pri­o­ry­tetem było pozyskanie na pozy­cję skrzy­dłowego Pola­ka. Do Lecha trafił wtedy Makuszews­ki, z którego jesteśmy bard­zo zad­owoleni — pod­kreśla Rutkowski.

Jeśli testy medy­czne zakończą się pomyśl­nie piłkarz w środę pod­pisze kon­trakt z Kolejorzem.

radut1_1483441004_1004

Infor­ma­c­ja prasowa

fot.Adam Ciereszko/lechpoznan.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.