01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.4godz.58min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: W klubie takim jak Lech liczą się trofea

Skorża: W klubie takim jak Lech liczą się trofea

W sobotę lechi­ci grali mecz w ramach dziewiątej kole­j­ki ekstrak­lasy, a już jutro czeka ich star­cie z Wisłą w 1/16 Pucharu Pol­s­ki. Krakows­ki zespół do Poz­na­nia przy­jedzie rez­er­wowym skła­dem i ma zami­ar pos­traszyć Kole­jorza – Szko­da, że Wisła nie przy­jedzie w najsil­niejszy składzie. Wolałabym grać z Wisłą, którą znam, a ta druży­na będzie zagad­ką. Na pewno będą to zawod­ni­cy zmo­ty­wowani, chcą­cy pokazać się tren­erowi Smudzie z jak najlep­szej strony. Oni nie będą mieć nic do strace­nia. My jed­nak sku­pi­amy się na sobie i chce­my zro­bić krok do przo­du w naszej grze – powiedzi­ał na przed­mec­zowej kon­fer­encji tren­er Skorża.

Opiekun Kole­jorza w swo­jej tren­er­skiej kari­erze trzykrot­nie zdoby­wał Puchar Pol­s­ki. Dwukrot­nie z warsza­wską Legią, a raz z Gro­clinem Grodzisk Wielkopol­s­ki. Czy jego doświad­cze­nie pomoże lechit­om zajść dalej w PP niż w poprzed­nich lat­ach? – Bard­zo bym chci­ał zdobyć dla Lecha szósty Puchar Pol­s­ki. Cztery razy byłem w finale i trzy razy udało się wygrać. Mam nadzieję, że moje doświad­cze­nie pomoże dojść drużynie do finału, bo w klu­bie takim jak Lech, liczą się tro­fea. Jed­nak nie wyb­ie­ga­jmy aż tak daleko w przyszłość, bo najpierw musimy skupić się na poje­dynku z Wisłą – apelu­je szkoleniowiec.

W 2011 roku w finale Pucharu Pol­s­ki w Byd­goszczy Lech Poz­nań zmierzył się z Legią prowad­zoną przez tren­era Sko­rżę. Wów­czas lep­sza okaza­ła się stołecz­na druży­na – Wtedy to Lech był fawory­tem i przez długą część nie zanosiło się na to, że nie zdobędzie Pucharu Pol­s­ki. Mecz był drasty­czny, ale pił­ka jest nieprzewidywalna.

Jeżeli lechi­ci jutro upo­ra­ją się z krakowską Wisłą, czeka­ją ich drużyny z niższej pół­ki, jak np. Ruch Chorzów, czy Jagiel­lonia Białys­tok – Roz­maw­ial­iśmy o dra­bince turnieju, ale jakiekol­wiek myśle­nie o niej będzie miało sens jeśli jutro wygramy. Myśla­mi jesteśmy tylko i wyłącznie przy Wiśle Kraków.

W grze poz­na­ni­aków wciąż są manka­men­ty, które tren­er Sko­rża chce jak najszy­b­ciej wye­lim­i­nować. Chodzi tu na przykład o grę po star­cie pił­ki – Musimy pra­cow­ać nad tym bard­zo inten­sy­wnie i wierzę w to, że sto­sunkowo szy­bko uda nam się to usprawnić. Przed nami rudne mecze i wyma­ga­ją­cy rywale, więc chci­ałbym, aby tych błędów było jak najm­niej – kończy szkoleniowiec.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.