02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.38min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Termalica-Lech: Zdobyć twierdzę Termaliki!

Termalica-Lech: Zdobyć twierdzę Termaliki!

Już jutro o 20:30 Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Bruk Bet Ter­mal­icą. Czy Kole­jorz wró­ci z Niecieczy z kom­pletem punktów?

Piłkarze Jana Urbana do piątkowego spotka­nia mogli przy­go­towywać się w lep­szych humorach niż zawod­ni­cy Ter­ma­li­ki. Przes­zli oni bowiem do 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki, następ­nie pokon­ali przy Buł­garskiej Cra­cov­ię 2:1, i co najbardziej cieszy — zaczęli w końcu strze­lać bram­ki. Druży­na Ter­ma­li­ki, raczej szy­bko chci­ała­by zapom­nieć o dwóch ostat­nich spotka­ni­ach. Najpierw odpadli z wal­ki o Puchar Pol­s­ki, prze­gry­wa­jąc z Wigra­mi Suwał­ki, a w ostat­nim ligowym spotka­niu polegli 5:0 z Pogo­nią Szczecin. ‑To nie był poje­dynek na 5:0. To bram­ka Rafała Murawskiego na 2:0 ułożyła mecz. Jeśli anal­izu­je­my  spotka­nia rywala zde­cy­dowanie więk­szą uwagę przy­wiązu­je­my do tych, które gra­ją u siebie, bo my ter­az też gramy na wyjeździe – komen­tu­je pod­czas kon­fer­encji pra­sowej szkole­niowec poz­nańskiej drużyny.

Ter­mal­i­ca zdobyła w tym sezonie 9 punk­tów, co daje jej obec­nie piąte miejsce w tabeli. Co ciekawe, wszys­tkie doty­chcza­sowe zwycięst­wa odnieśli tylko na swoim sta­dion­ie. – W każdym meczu strzelili min­i­mum dwie bram­ki, gra­jąc na włas­nym boisku. Na to trze­ba uważać. U siebie są moc­ni i pewni siebie. To jest ich duża siła men­tal­na – pod­kreśla trener.

Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa zmierzy się jutro ze „ Sło­ni­a­mi” trze­ci raz w lidze. Debi­u­tu­ją­ca w 2015 roku w Ekstrak­lasie druży­na, wygrała z podopieczny­mi Jana Urbana 3:1. Rewanż z kolei zakończył się pewnym zwycięst­wem lechitów, którzy pokon­ali u siebie niecieczan aż 5:2.

Od czer­w­ca bieżącego roku trenerem Ter­ma­li­ki jest były szkole­niowiec Lecha Poz­nań, Czesław Mich­niewicz. Wielokrot­nie on radz­ił sobie w meczach z Kole­jorzem będąc trenerem innych drużyn. Czy Jan Urban ma się czego obaw­iać? – Bardziej obaw­iam się naszej gry i Ter­ma­li­ki, niż tego, czy Czesław  Mich­niewicz nas rozszyfru­je. Częs­to są jakieś passy, że z jakimś trenerem ukła­da się dobrze, z innym źle. Zobaczymy jak to będzie z nami, jak tren­er zareagu­je po tej porażce w Szczecinie, czy zmieni skład czy nie — kończy Urban.

My oczy­wiś­cie trzy­mamy kciu­ki za lechitów i liczymy na to, że przy­wiozą z Niecieczy kom­plet punk­tów, aby mały­mi kroka­mi wspinać  się na szczyt tabeli, tam gdzie nasze miejsce!

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.