27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.16godz.25min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Agresywny Linetty i spokojny Thomalla — co słychać u mistrzów Polski?

Agresywny Linetty i spokojny Thomalla — co słychać u mistrzów Polski?

Mis­trz Pol­s­ki jest zespołem, który roz­gry­wa najwięcej meczów. Od miesią­ca w grze Kole­jorza sporo się zmieniło. 

Tren­er Jan Urban po przyjś­ciu do Lecha Poz­nań zaczął rotować skła­dem. Wcześniej za kadencji szkole­niow­ca Macie­ja Sko­rży lechi­ci niemalże w każdym meczu wychodzili podob­ną jede­nastką. Ter­az się to zmieniło. — Trze­ba patrzeć na to wszys­tko glob­al­nie. Zwracam uwagę na to, w jakiej formie zna­j­du­ją się poszczegól­ni zawod­ni­cy. W meczach ligowych chce­my osią­gać jak najlep­sze wyni­ki, bo wiemy, że przed nami był­by spoko­jniejszy okres przy­go­towaw­czy zimą – przyz­na­je tren­er Jan Urban.

Przed Kole­jorzem jeszcze sześć meczów do koń­ca roku. W ciągu kilku­nas­tu dni piłkarze mis­trza Pol­s­ki będą musieli pokony­wać set­ki kilo­metrów w walce o ligowe punk­ty. Kto zatem może liczyć na szan­sę gry w Gdańsku? — Patrzę na to, jak zawod­ni­cy wyglą­da­ją pod wzglę­dem fizy­cznym. Jest przesyt meczów. To nie jest nor­mal­ną rzeczą, że my gramy cztery mecze w dziesięć dni. Tak nawet nie ma na mis­tr­zost­wach świa­ta – tłu­maczy szkole­niowiec „Poz­nańskiej Lokomotywy”.

W czwartkowym meczu z Os Bele­nens­es w ataku wys­tąpił Denis Thoma­l­la. 23-let­ni napast­nik nie może zal­iczyć poby­tu w Poz­na­niu do udanych. Przy­na­jm­niej na razie. W Niebiesko-Białych barwach strzelił zaled­wie dwa gole. - Jestem zad­owolony z tego, że chłopak się tak stara. Oczeku­ję od niego jed­nak więcej, jeśli mówimy o stwarza­niu sytu­acji pod polem karnym prze­ci­wni­ka. Nie wyglą­da to różowo. Ta trwa od dłuższego cza­su. Dbamy oto, aby Denis się przeła­mał i wró­cił do opty­mal­nej formy – oce­nia swo­jego zawod­ni­ka Urban. — Do Lecha przyszedł z zespołu, w którym zdobył dziesięć bramek. W Poz­na­niu na początku też strzelił kil­ka goli Potem coś się zacięło. Druży­na zaczy­na wychodz­ić z kryzy­su, a Denis na razie ma prob­le­my z tym, żeby się z nim upo­rać. Zobaczmy czy będzie grał. W tym roku kalen­dar­zowym z Denisa na pewno nie zrezygnu­je­my — doda­je.

denis thomalla

Pew­ni­akiem do gry w Kole­jorzu jest Karol Linet­ty. 20-let­ni reprezen­tant Pol­s­ki zmienił od pewnego cza­su swój styl gry. Jest bardziej agresy­wny, nie boi się zaatakować rywala. — Dziś w piłce wal­czy się na pograniczu faulu. Żół­ta kar­ta to faul. A faul to nie gra bru­tal­na. Jeśli zawod­nik nie robi tych fauli zbyt wiele, to oznacza, że nie gra blisko innych zawod­ników. Dla Karo­la to dobry kierunek. To potwierdze­nie tego, że Linet­ty jest w kon­tak­cie z prze­ci­wnikiem – kończy tren­er Urban.

karolek linetty

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.