27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.12min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Burić: Dodało mi to większej pewności siebie

Burić: Dodało mi to większej pewności siebie

Jas­min Burić jest numerem jeden w poz­nańskiej bram­ce. Boś­ni­ac­ki golkiper ma nadzieję, że wkrótce otrzy­ma pol­skie oby­wa­telst­wo.

Nowe przepisy Ekstrak­lasy mówią o tym, że w jede­nastce mec­zowej może wys­tępował jedynie dwóch zawod­ników spoza Unii Europe­jskiej. — Doku­men­ty o oby­wa­telst­wo złożyłem. Roz­maw­iałem z preze­sem Klim­cza­kiem, ter­az czekamy na dal­sze kro­ki. Mam nadzieję, że dla mnie to się dobrze skończy. Ja jestem spoko­jny. Jeśli mnie ter­az odrzucą, to przez pięć lat nie będę mógł złożyć doku­men­tów. Dla mnie i klubu było­by dobrze, gdy­bym otrzy­mał oby­wa­telst­wo – przyz­na­je Jas­min Burić.

W sty­czniu boś­ni­ac­ki bramkarz pod­pisał nowy kon­trakt z mis­trzem Pol­s­ki. Nowa umowa będzie obow­iązy­wać przez trzy lata. - Pod­pisałem nowy kon­trakt. Prezes Rutkows­ki powiedzi­ał mi, że zawsze mogę zostać w Poz­na­niu jako tren­er. W Poz­na­niu jestem sporo cza­su i nie będzie żad­nego prob­le­mu, jeśli zostanę tutaj na stałe, jed­nak na razie nie kończę kari­ery – oce­nia.

Na początku kadencji tren­era Jana Urbana Lech imponował znakomitą grą w defen­sy­wie. Poz­na­ni­a­cy nie tra­cili bramek przez kil­ka kole­jek. — Ter­az mi trud­no powiedzieć, dlaczego tracimy bram­ki. Sporo meczów mieliśmy na zero z tyłu, ter­az ciężko stwierdz­ić dlaczego tak się dzieje. Wpuszcza­my min­i­mum jed­ną bramkę. Mamy prob­lem z wygraniem meczu, jeśli ryw­al nam pier­wszy strzeli gola – komen­tu­je Burić.

W ostat­niej kole­jce rundy zasad­niczej Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Łęcz­na. Jesienią przy Buł­garskiej gospo­darze wygrali 3:1. — Stawka jutrze­jszego meczu jest wyso­ka. Każdy z pier­wszej ósem­ki ma cięż­ki mecz. Potrze­bu­je­my trzech punk­tów. Jeden czy dwa punk­ty więcej mogą być ważne w kon­tekś­cie gry w europe­js­kich pucharach. Musimy o nie wal­czyć też przez ligę. Dobrze, że mamy finał Pucharu Pol­s­ki, ale nic nam on jed­nak nie da, jeśli go nie wygramy. Musimy wal­czyć do koń­ca. Finał da dobre pozy­ty­wne emoc­je dla całej drużyny – mówi Boś­ni­ak.

Burić pod­czas ostat­niej prz­er­wy na reprezen­tację powró­cił po ośmiu lat­ach do składu swo­jej kadry. Bramkarz popisał się znakomitą inter­wencją, która uchroniła jego zespół przed utratą gola. — Mecz był praw­ie jak debi­ut. Powró­ciłem po ośmiu lat­ach do kadry. Jestem z tego dum­ny, cieszę się. Dodało mi to więk­szej pewnoś­ci siebie. Inaczej się patrzy na zawod­ni­ka, który gra w reprezen­tacji. Otrzy­małem dużo pozy­ty­wnych komen­tarzy po spotka­niu – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.