27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.5min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kibice nie mają się czego wstydzić

Kibice nie mają się czego wstydzić

Od meczu ze Stjar­nan minęły dwa dni, nato­mi­ast w medi­ach cały czas przeplata­ją się dwa różne obrazy tego spotka­nia. Obok takich haseł jak „wstyd” i „kom­pro­mi­tac­ja”, pojaw­ia­ją się również słowa uzna­nia porównu­jące czwartkowy wieczór do poziomu Ligi Mis­trzów. Oczy­wiś­cie te drugie nie doty­czą piłkarzy, tylko tego dwu­nastego i najwierniejszego zawod­ni­ka – kibiców.

Kibice po czwartkowym meczu nie mają się czego wsty­dz­ić. Już od pier­wszych min­ut moż­na było poczuć ich wspar­cie. Piłkarzy wychodzą­cych z tunelu przy­witali tym, z czego znani są na wys­pach – tym razem jed­nak przo­dem do murawy, co niewąt­pli­wie wywarło wielkie wraże­nie na Island­czykach. Kiedy już w trak­cie meczu kibice Kole­jorza odwró­cili się tyłem i wykon­ali tzw. „Poz­nań”, cała ławka rez­er­wowych Stjar­nan zami­ast murawę, obser­wowała Kocioł. Tego dnia jed­nak II try­buna przeszła samą siebie. Przez całe spotkanie kibole zdzier­ali swo­je gardła z całych sił dopin­gu­jąc piłkarzy. „W grodzie Prze­mysława” zostało wyko­nane najlepiej w his­torii. Ale nie tylko ta przyśpiewka tego dnia była odśpiewana głośniej i lep­iej niż nor­mal­nie. Fanaty­cy wspier­ali piłkarzy przez cały mecz. Tylko kil­ka razy dali wyraz temu, że gra poz­nańskiej drużyny im się nie podo­ba. Na początek delikat­nie: „Koniec z żar­ta­mi, Kole­jorz koniec z żar­ta­mi”, później trochę dobit­niej: „Kur*a mać, Kole­jorz grać”. Kibice nie zapom­nieli również o tren­erze Rumaku, które­mu „poradzili”, aby opuś­cił Lecha Poznań.

Po koń­cowym gwiz­d­ku, piłkarze Stjar­nan podes­zli pod Kocioł, aby oklaska­mi podz­iękować kibi­com za wspani­ałą atmos­ferę, którą stworzyli. Kibice nato­mi­ast pograt­u­lowali piłkar­zom z Islandii awan­su i razem z nimi unieśli ręce w geś­cie zwycięst­wa. To zachowanie niewąt­pli­wie na dłu­go zapad­nie Island­czykom w pamię­ci. Na sam koniec kibice Lecha Poz­nań przy­pom­nieli jeszcze swoim piłkar­zom o poziomie ich poraż­ki skan­du­jąc: „wy jesteś­cie fra­jera­mi, odpadliś­cie z kelnerami”.

Dop­ing kibiców Lecha Poz­nań został doce­niony nie tylko przez Island­czyków, ale również przed media, które rozpisu­ją się o god­nym zachowa­niu poz­nańs­kich kibiców. Wprawdzie Kole­jorz prze­grał, jed­nak kibice są zwycięz­ca­mi. Tego dnia po raz kole­jny udowod­nili, że są najlep­szy­mi z najlep­szych, a pozy­ty­wny ich obraz ponown­ie poszedł w świat.

Katarzy­na Jankowiak

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.