27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.15godz.3min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Ruch: Odbić się od ligowego dna

Lech-Ruch: Odbić się od ligowego dna

Po ligowej prz­er­wie wracamy na ekstrak­la­sowe boiska. W dwu­nastej kole­jce ekstrak­lasy Lech Poz­nań pode­jmie na włas­nym tere­nie zespół Ruchu Chorzów. 
Po 11 kole­jkach nas­tro­je w drużynie mis­trza Pol­s­ki nie są dobre. Złe wyni­ki w lidze przełożyły się na stanow­cze decyz­je władz klubu – tren­era Macie­ja Sko­rżę na stanowisku szkole­niow­ca Lecha zastąpił w poniedzi­ałek Jan Urban. Kole­jorz zaj­mu­je jede­naste miejsce w tabeli z dorobkiem pię­ciu punk­tów. Lech Poz­nań ma na swoim kon­cie zaled­wie jed­no wygrane ligowe spotkanie. Ostat­ni raz trzy punk­ty lechi­ci wywal­czyli w meczu z Lechią Gdańsk… 25 lip­ca. W ekstrak­lasie poz­na­ni­a­cy prze­grali już ośmiokrot­nie, w tym trzy razy na INEA Sta­dion­ie. — My musimy punk­tować, wygry­wać. nie jest ważne z kim gramy. Nie może­my sobie poz­wolić na wiele wpadek. Potrze­bu­je­my tych punk­tów, aby zła­pać kon­takt z druży­na­mi z pier­wszej ósem­ki. Wszyscy wiemy, jak wyglą­da sytu­ac­ja. Będę życzył wszys­tkim, żeby remisowali - przyz­nał na kon­fer­encji pra­sowej tren­er Urban.

Zespołowi z Górnego Śląs­ka idzie nieco lep­iej. Podopieczni tren­era Walde­mara For­nali­ka są na 13. miejs­cu w tabeli i mają aż osiem punk­tów przewa­gi nad „Poz­nańską Loko­mo­ty­wą”. Ruchowi nie idzie jed­nak w spotka­ni­ach wyjaz­dowych. Na ter­e­nach ryw­al chor­zowian­ie wygrali zaled­wie raz (na cztery mecze) – w Kiel­cach pokon­ali Koronę 2:1.

Ostat­ni raz Ruch Chorzów tri­um­fował przy Buł­garskiej w sezonie 1999/2000. Wów­czas goś­cie pokon­ali podopiecznych ówczes­nego tren­era Mar­i­ana Kurowskiego 2:1.

Oba zespoły mierzyły się już ze sobą w 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki. Do ćwierć­fi­nału awan­sował Lech Poz­nań po samobójczej bram­ce Rafała Grodzickiego.

Tuż przed sezonem w drużynie czter­nas­tokrot­nego mis­trza Pol­s­ki doszło do kilku kluc­zowych kadrowych zmi­an. Chorzów opuś­cili: Fil­ip Starzyńs­ki, Bartłomiej Babi­arz, Piotr Stawar­czyk, Grze­gorz Kuświk, Jakub Kowal­s­ki i Marcin Mali­nows­ki. Pod koniec okien­ka trans­fer­owego klub z uli­cy Cichej opuś­cił Eduards Višņakovs. Z kolei do ekipy Ruchu dołączyli Michał Koj, Mateusz Cichoc­ki (obaj obrona) oraz Maciej Iwańs­ki, Artur Lenar­tows­ki, Tomasz Podgórs­ki i Kamil Włody­ka (wszyscy pomoc). Pod­sta­wowym napast­nikiem chor­zowian został były zawod­nik Wisły Kraków Mar­iusz Stępiński.
Sytu­ac­ja kadrowa Ruchu Chorzów nie jest dobra.

Tren­er Jan Urban nie ma prob­le­my ze skom­ple­towaniem składu na sobot­ni mecz. Szkole­niowie Ruchu nie będzie mógł sko­rzys­tać z: Michała Heli­ka, Rołan­da Gigoła­je­wa, pauzu­ją­cych za kart­ki Rafała Grodz­ick­iego i Mar­ka Szyn­drowskiego. Niepewny jest wys­tęp Pawła Olek­sego, który powraca po ura­zie mięś­nia dwugłowego.

Pier­wszy gwiz­dek sędziego Musi­ała o 18:00 na INEA Stadionie.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.