28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.26min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Makuszewski: Jestem pełen wiary, że wygramy

Makuszewski: Jestem pełen wiary, że wygramy

Maciej Makuszews­ki jest kole­jnym piłkarzem, który ma szan­sę zade­bi­u­tować we wtorek na Nar­o­dowym.  Pomoc­nik opowiedzi­ał nam o emoc­jach jakie mu towarzyszą przed wtorkowym finałem.

Jaki­mi trze­ma słowa­mi opisałbyś atmos­ferę panu­jącą na Sta­dion­ie Narodowym?

- Finał, zwycięst­wo, świę­towanie pucharu.

We wtorek być może zade­bi­u­tu­jesz w finale PP na Nar­o­dowym. Jakie emoc­je ci towarzyszą?

- Powiem szcz­erze, że jak o tym pomyślę, to adren­a­li­na się troszeczkę pod­nosi. Super sprawa, bo gramy o finał, myślę, że to nakrę­ca. To, że będzie kom­plet i mecz przy­jaźni na try­bunach. Na boisku na pewno nie będzie przy­jaźni, bo i my chce­my wygrać i Arka.

Lech dwa wcześniejsze finały prze­grał. Do trzech razy sztuka?

- W szat­ni nikt o tym nie mówi, że do trzech razy sztu­ka. Lech, to klub, który trze­ci razy z rzę­du gra w finale Pucharu Pol­s­ki. Dwa razy się nie udało, za którymś razem musi się udać. Nie grałem we wcześniejszych finałach, ale jestem pełen wiary, że w tym wygramy. Czy tren­er mnie wys­tawi zobaczymy, ale mam nadzieję, że będę mógł pomóc drużynie sięgnąć po puchar.

Nie masz jeszcze na swoim kon­cie zdobytego Pucharu Pol­s­ki. We wtorek będzie doskon­ała okaz­ja, aby dopisać go do swoich zdobyczy.

- Oczy­wiś­cie, że chci­ałbym zdobyć to tro­feum, po to przyszedłem do Lecha, aby zdoby­wać tro­fea. Mam już Super­puchar jest szansa na Mis­tr­zost­wo Pol­s­ki, to by była super sprawa. Mogę mieć trzy tro­fea w jed­nym sezonie. Coś niesamowitego. Ale spoko­jnie, przed nami finał i tylko o nim ter­az myślimy.

Czy zmi­ana tren­era w drużynie Arki ma dla was znaczenie?

- Nie wiem, co zmi­ana tren­era wywrze w sty­lu Arki, ale każdy szkole­niowiec ma przy­go­towaną jakąś tak­tykę. To jest tylko jed­no spotkanie. My jesteśmy przy­go­towani na każdą ewen­tu­al­ność, czy Arka będzie prezen­towała styl defen­sy­wny czy ofensywny.

Jak radzi­cie sobie z presją przed meczem finałowym?

- To jest Lech Poz­nań, tutaj pres­ja jest zawsze duża. Wszyscy skaza­li nas z góry na wygraną, po tym jak okaza­ło się, że będziemy grać z Arką, ale my zawod­ni­cy nie ujmu­je­my Arce. Jest to ciekawa druży­na, która będzie miała 90. min żeby pokazać, że chcą zdobyć puchar. Wyjdą z ambicją i walką o to, by spełnić swo­je marzenia i w następ­nym sezonie zagrać w europe­js­kich pucharach. Każdy o to gra. Czu­je­my nutkę adren­a­liny, ale też to, że mamy szan­sę na sukces.

Roz­maw­iały Joan­na Szym­czak i Natalia Grygiel

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.