Za nami szósta edycja Lech Conference. Nie obyło się bez efektownych prelekcji.
Całość Lech Conference podzielono na dwie części. Do południa swoje prelekcje mieli goście zagraniczni. Przemowy rozpoczął Sam Hurrel z Chelsea FC, który podpowiedział zgromadzonym trenerom, w jaki sposób doskonalić grę 1×1 w działaniach ofensywnych w grupach U7-U9. Kolejna prelekcja należała do Massimiliano Marchio (Juventus FC). Włoski trener skupił się także na zadaniach ofensywnych młodych piłkarzy (U10-U12), ale w działaniach doskonalenia pracy zespołowej i utrzymywania się przy piłce. Ostatni wykład z części zagranicznej należał do Nicka Marshala z Liverpoolu, który opowiedział o filozofii szkolenia akademii Liverpool FC.
Po przerwie obiadowej miały miejsca wystąpienia polskich przedstawicieli. Na samym początku głos zabrali pracownicy Kliniki Rehasport. Prelekcje rozpoczął doktor Jakub Kryściak (fizjolog), opowiadając o gospodarce wodno-elektrolitowej sportowców. W dalszej części Anna-Maria Borucka (dietetyk) przedstawiła, jakie właściwości i działanie ma sok z buraków. Blok Rehasportu zamknął dr Andrzej Pyda (ortopeda), który opowiedział o diagnostyce i leczeniu skręcania stawu skokowego.
Po tej części miał miejsce pokazowy trening KKS Lech Poznań. Wojciech Tomaszewski oraz Przemysław Małecki (trenerzy) przedstawili, jakie środki treningowe są stosowane na poziomie U17-U19 w kwestii współpracy zawodników w działaniach atakowania w środku pola. Po części teoretycznej odbyła się jednostka treningowa zawodników „Kolejorza”.
Przedostatni wykład należał do Romana Kołtonia. Dziennikarz Polsatu Sport przedstawił, jaką rolę odgrywa trener we współczesnych mediach.
Gwiazdą tegorocznej edycji Lech Conference był Tomasz Wałdoch. Były reprezentant Polski scharakteryzował okres rozwoju piłkarzy między wiekiem juniorskim a seniorskim, podkreślając, jakie trudności napotykają młodzi zawodnicy.
W napiętym harmonogramie dnia nie zabrakło miejsca na przerwę, podczas której uczestnicy mogli wymienić się spostrzeżeniami.