02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.25min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

OFICJALNIE: Koniec ery Skorży. Jan Urban nowym trenerem Lecha

<span class="caps">OFICJALNIE</span>: Koniec ery Skorży. Jan Urban nowym trenerem Lecha

Macie­ja Sko­rżę na stanowisku tren­era zmienia Jan Urban. Nowy szkole­niowiec lechitów w przes­zloś­ci prowadz­ił m.in zespół warsza­wskiej Legii. 

Słabe wyni­ki mis­trza Pol­s­ki, pres­ja nakładana ze wszys­t­kich stron spowodowała, iż zarząd KKS Lech Poz­nań postanow­ił odwołać ze stanowiska tren­era Macie­ja Sko­rżę. Od przyszłej kole­j­ki Ekstrak­lasy na ław­ce tren­er­skiej drużyny z Buł­garskiej zobaczmy Jana Urbana. — Od początku zeszłego tygod­nia szczegółowo anal­i­zowal­iśmy stan drużyny. W naszym przeko­na­niu w tym momen­cie druży­na najbardziej potrze­bu­je nowego impul­su. Ten może zag­waran­tować tylko nowy tren­er, który zdoła dotrzeć do piłkarzy, odbu­dować ich morale i zmo­bi­li­zować do wal­ki o wyjś­cie ze stre­fy spad­kowej — mówi Karol Klim­czak, prezes Lecha Poz­nań. — Druży­na musi odblokować swój sportowy potenc­jał, nikt prze­cież nie wąt­pi, że mis­tr­zowie Pol­s­ki cały czas go posi­ada­ją — infor­mu­je klub.

Tren­er Maciej Sko­rża objął funkcję tren­era Kole­jorza z dniem 1 wrześ­nia 2014 roku. Po bard­zo dobrym pier­wszym sezonie lechitów — mis­tr­zost­wo kra­ju, finale Pucharu Pol­s­ki, zdoby­cie Super­pucharu Pol­s­ki (wygrana z Legią Warsza­wa 3:1) i wresz­cie awans do fazy grupowej Ligi Europy, przyszły gorsze tygod­niu w drużynie “Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy”. Po jede­nas­tu kole­jkach ekstrak­lasy Lech zaj­mu­je ostat­nie miejsce w tabeli — Macie­ja Sko­rżę zastąpi Jan Urban. Tren­er, który nie tylko ma na swoim kon­cie wiele tro­feów. Jest również znany z tego, że jako były piłkarz i reprezen­tant Pol­s­ki, potrafi naw­iązy­wać dobry kon­takt z zawod­nika­mi. Liczymy na to, że pod jego wodzą druży­na wyjdzie z kryzy­su i rozpocznie marsz w górę tabeli — kończy prezes Kolejorza.

Nowy szkole­niowiec mis­trza Pol­s­ki Jan Urban w ostat­nim cza­sie prowadz­ił Osasunę Pam­pelu­na. W Polsce pra­cow­ał  m.in. w Legii Warsza­wa i Zagłębiu Lubin. Z “Wojskowy­mi” dwukrot­nie wywal­czył mis­tr­zost­wo Pol­s­ki oraz Puchar Polski.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.