27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.4godz.46min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

OFICJALNIE: Koniec ery Skorży. Jan Urban nowym trenerem Lecha

<span class="caps">OFICJALNIE</span>: Koniec ery Skorży. Jan Urban nowym trenerem Lecha

Macie­ja Sko­rżę na stanowisku tren­era zmienia Jan Urban. Nowy szkole­niowiec lechitów w przes­zloś­ci prowadz­ił m.in zespół warsza­wskiej Legii. 

Słabe wyni­ki mis­trza Pol­s­ki, pres­ja nakładana ze wszys­t­kich stron spowodowała, iż zarząd KKS Lech Poz­nań postanow­ił odwołać ze stanowiska tren­era Macie­ja Sko­rżę. Od przyszłej kole­j­ki Ekstrak­lasy na ław­ce tren­er­skiej drużyny z Buł­garskiej zobaczmy Jana Urbana. — Od początku zeszłego tygod­nia szczegółowo anal­i­zowal­iśmy stan drużyny. W naszym przeko­na­niu w tym momen­cie druży­na najbardziej potrze­bu­je nowego impul­su. Ten może zag­waran­tować tylko nowy tren­er, który zdoła dotrzeć do piłkarzy, odbu­dować ich morale i zmo­bi­li­zować do wal­ki o wyjś­cie ze stre­fy spad­kowej — mówi Karol Klim­czak, prezes Lecha Poz­nań. — Druży­na musi odblokować swój sportowy potenc­jał, nikt prze­cież nie wąt­pi, że mis­tr­zowie Pol­s­ki cały czas go posi­ada­ją — infor­mu­je klub.

Tren­er Maciej Sko­rża objął funkcję tren­era Kole­jorza z dniem 1 wrześ­nia 2014 roku. Po bard­zo dobrym pier­wszym sezonie lechitów — mis­tr­zost­wo kra­ju, finale Pucharu Pol­s­ki, zdoby­cie Super­pucharu Pol­s­ki (wygrana z Legią Warsza­wa 3:1) i wresz­cie awans do fazy grupowej Ligi Europy, przyszły gorsze tygod­niu w drużynie “Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy”. Po jede­nas­tu kole­jkach ekstrak­lasy Lech zaj­mu­je ostat­nie miejsce w tabeli — Macie­ja Sko­rżę zastąpi Jan Urban. Tren­er, który nie tylko ma na swoim kon­cie wiele tro­feów. Jest również znany z tego, że jako były piłkarz i reprezen­tant Pol­s­ki, potrafi naw­iązy­wać dobry kon­takt z zawod­nika­mi. Liczymy na to, że pod jego wodzą druży­na wyjdzie z kryzy­su i rozpocznie marsz w górę tabeli — kończy prezes Kolejorza.

Nowy szkole­niowiec mis­trza Pol­s­ki Jan Urban w ostat­nim cza­sie prowadz­ił Osasunę Pam­pelu­na. W Polsce pra­cow­ał  m.in. w Legii Warsza­wa i Zagłębiu Lubin. Z “Wojskowy­mi” dwukrot­nie wywal­czył mis­tr­zost­wo Pol­s­ki oraz Puchar Polski.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.