02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.13godz.41min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Radosław Murawski jednak piłkarzem Lecha! Jest jedno ale…

Radosław Murawski jednak piłkarzem Lecha! Jest jedno ale…

Lech Poz­nań za pośred­nictwem swo­jej strony inter­ne­towej ofic­jal­nie potwierdz­ił przyjś­cie nowego zawod­ni­ka. Okazał się nim być Radosław Muraws­ki, o którym dysku­towano już od dobrych kilku dni. Pomoc­nik szere­gi ekipy z Wielkopol­s­ki zasili jed­nak dopiero w nowym sezonie.

Problemy z kontraktem Murawskiego

Radosław Muraws­ki mógł do drużyny Lecha Poz­nań trafić jeszcze w tym okienku, ale na drodze ku doko­na­niu tej oper­acji stanęły oczy­wiś­cie pieniądze. Wicemistr­zowie Pol­s­ki chcąc pozyskać piłkarze Denizil­sporu musieli­by zapłacić nawet mil­ion euro, co nie było zbyt­nio w ich intere­sie. Do koń­ca lic­zono, że turec­ki zespół, mają­cy prob­le­my z wypła­caniem, nie zna­jdzie innej opcji jak rozwiązanie sporego kon­trak­tu z 26-let­nim Polakiem.

Denizil­ispor spłacił jed­nak wszys­tkie zobow­iąza­nia wzglę­dem Radosława Murawskiego. Lech Poz­nań ogłosił zatem jego pozyskanie, ale dopiero od 1 lip­ca 2021 roku. Wtedy, były zawod­nik Pias­ta Gli­wice będzie wol­nym piłkarzem na rynku, dlat­ego ewen­tu­alne kwest­ie finan­sowe powin­ny skupić się na warunk­ach jego indy­wid­u­al­nego kontraktu.

Zobacz także: Piotr Rutkows­ki właś­ci­cielem Lecha Poznań

Sam Muraws­ki nie krył zad­owole­nia z takiej decyzji, pod­kreśla­jąc jed­nocześnie, że chce pomóc obec­ne­mu klubowi w walce o nakreślone cele.

W moim obec­nym klu­bie, czyli Deni­zlisporze, mam jeszcze zadanie do wyko­na­nia, jakim jest utrzy­manie się w lidze. Od razu powiedziano mi, że nie ma możli­woś­ci, żeby mnie sprzedali już w zimowym oknie trans­fer­owym, nawet gdy­by wpłynęła za mnie ofer­ta, bo jestem ważnym zawod­nikiem zespołu i potrze­bu­ją mnie w walce o pozostanie w lidze. Dlat­ego zosta­ję tutaj, chcę pomóc mojej obec­nej drużynie, ale od 1 lip­ca otwier­am nowy rozdzi­ał w swoim życiu o nazwie Lech Poz­nań i będę gotowy na to, żeby razem z nim wal­czyć o sukcesy — powiedzi­ał Murawski.

 

fot.gettyimages.com

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.